Засновниками Вікіпедії є Ларрі Сенгер та Джиммі Вейлз.
Вікіпедія є п’ятим за популярністю веб-сайтом у світі. Як інтернет-довідник Вікіпедія є найбільшою і найпопулярнішою серед подібних сайтів. За обсягом відомостей і тематикою вона вважається найповнішою енциклопедією, яка коли-небудь створювалася за всю історію людства.
Однією з переваг Вікіпедії є можливість представлення інформації рідною мовою – сайт складається з 285 мовних розділів (національних Вікіпедій). Найбільшою національною Вікіпедією за кількістю статей є англійська, яка містить понад 4 мільйони статей.
До теми: Полтавець став переможцем конкурсу "Вікі люблять пам’ятки"
Вікіпедія почалась як братній проект Нупедії, безкоштовної англомовної онлайн-енциклопедії, статті в яку писали спеціалісти, потім статті проходили процес формальної перевірки.
Заснували Вікіпедію Джиммі Вейлз і Ларрі Сенґер. Вейлзу приписують визначення напрямку вільно редагованої енциклопедії, а Сенґеру – створення стратегії використання вікі для досягнення цієї мети. 10 січня 2001 року Ларрі Сенґер запропонував в списку розсилки Нупедії створити вікі як підготовчий проект для Нупедії. Вікіпедія була формально запущена 15 січня 2001 року як один англомовний розділ на сайті www.wikipedia.com, про відкриття оголосили в списку розсилки Нупедії. Політика Вікіпедії про «нейтральну точку зору» сформувалась в перші місяці. Щодо іншого, то спочатку було відносно небагато правил і Вікіпедія функціонувала незалежно від Нупедії.
Вона виросла до 20 тисяч статей і 18 мовних розділів до кінця 2001 року. У травні 2001 року запустили мовні розділи Вікіпедії: російська, німецька, шведська, французька, італійська, іспанська, португальська, есперанто, каталанська, іврит, японська, а трохи пізніше — арабська та угорська. Зараз у Вікіпедії нараховується більше 260 мовних розділів. Англійська Вікіпедія минула двомільйонну позначку 9 вересня 2007 року, таким чином вона стала найбільшою енциклопедією, що коли-небудь існувала і перевершила навіть енциклопедію Юнле.
Текст Вікіпедії не перевіряється ніякими офіційними організаціями; натомість в текст статей додають посилання на авторитетні джерела, за якими можна перевірити інформацію, а також уникають оригінальних досліджень. Вміст статей погоджується через консенсус на основі правил Вікіпедії.
До теми: Полтавець став ініціатором змін української Вікіпедії
15 січня 2001 року відбулося офіційне відкриття Вікіпедії. Назва утворена від слів «вікі» (технології для створення сайтів) та «енциклопедія».