Кілька народних депутатів України створили законопроект, який захищатиме новонароджених від фантазії батьків.
Законопроект №3881 "Проект Закону про внесення змін до статті 146 Сімейного кодексу України (щодо визначення імені дитини)" зареєстрували у Верховній Раді 14 січня, а 15 січня направили на розгляд Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.
До теми: Які імена дають дітям у Полтаві та Полтавській області
Депутати таким чином вирішили захистити права дітей від батьків, які останнім часом присвоюють дітям надто екзотичні імена, які можуть стати причиною знущань над дитиною.
– Важко навіть уявити різноманітність визначення імені дитини, що може стати приводом для образ і знущань над дитиною. Такі запропоновані зміни є доцільними, оскільки виявлення бажання батьків присвоїти дитині певне «екзотичне» ім’я не повинно порушувати законні права дитини. Виходячи з вищевикладеного, законопроектом пропонується уточнити визначення імені дитини
У пояснювальній записці законопроекту, який доступний на офіційному сайті Верховної Ради, вказані уточнення до частини 2 статті 146 Сімейного кодексу:
– Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько. Ім’я дитини повинно відповідати її статі. Дитині не може бути дано ім’я, що складається з назв неживих предметів, вигаданих персонажів, географічних назв, флори та фауни, титулів, хвороб, одночасним поєднанням букв, символів або (та) цифр, абревіатур.
Частину 4 цієї статті пропонують доповнити так:
– В разі відмови органів реєстрації актів цивільного стану в присвоєнні дитині імені, що не відповідає вимогам частини 2 цієї статті, батьками (або одним з батьків) може бути подана скарга до органу вищого рівня або до суду.
Позначення:
Категорії:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter