Вночі з 20 на 21 січня люди були готові до штурму беркуту – вони обмотували себе карематами, робили собі щити та знаходили палки. Дехто виходив боротися далі навіть з травмами.
Люди хвилювалися – адже в ЗМІ поширилася інформація, що з 21 числа бійцям " Беркуту" дозволяється застосовувати вогнепальну зброю для розгону мітингувальників.
Близько третьої ночі "Беркут" та ВВ розпочали штурм. Мітингувальники не злякалися – почали активніше закидувати їх камінням та "коктейлями Молотова". Також за допомогою катапульт закидували за спину противникам фейерверки та петарди.
Читайте також: Запуск катапульти на столичному Євромайдані (відео «Кола»)
В свою чергу, силовики кидали в демонстрантів світло-шумові гранати, теж кидали "коктейлі Молотова" та стріляли з помпових рушниць. На щастя, лише гумовими та залізними кулями. Правом використовувати вогнепальну зброю "Беркут" не скористався.
Також в інтернеті з’явилася інформація, що декількасот "тітушок" збираються йти штурмувати Євромайдан. Самооборона Майдану разом з Автомайданом швидко відбила цю атаку. Через те, що прихильникам євроінтеграції довелося відволікатися на охорону майдану від "тітушок", кількість людей на площі трохи зменшилася. Чим і скористалися силовики – за декілька хвилин вони перейшли у наступ, пройшовши десяток метрів. Та згодом люди зібралися з силою та відтіснили їх назад.
Читайте також: Я-Репортер. Яскраві кадри протистояння у столиці. День і ніч 20 січня
Було багато травм як з однієї, так і з іншої сторони. Найпоширеніші травми у майданівців –порізи від осколків гранат, куль, отруєння сльозогінним газом. Цікаво, що зброя під час маосивх заворушень має використовуватися не вище коліна, а більшість травм – в області голови. Згідно до даних, наданих Штабом національного супротиву, близько 1400 активістів звернулося за медичною допомогою 20 січня. Переважна більшість – після подій на вулиці Грушевсьокого.
Автор: Костянтин Корягін