Бібліотекарка з «батальйону сестричок» пече хліб для воїнів та організувала пункт прийому допомоги

АТО
Ольга Правденко19 лютого 2015 о 19:161944 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Бібліотекарка з «батальйону сестричок» пече хліб для воїнів та організувала пункт прийому допомоги
У Полтаві на благодійному Стрітенському ярмарку вона впадала в око: яскрава, у старовинному вбранні продавала хліб, пиріжки, жито.

Бібліотекарка з «батальйону сестричок» пече хліб для воїнів та організувала пункт прийому допомогиГанна Литовець приїхала на виставку сама

Після ярмарку полтавці хвалили цю молоду жінку, адже вона приїхала сама з села в Зіньківському районі, аби теж долучитися до спільної справи і допомогти. «Коло» розшукало зіньківчанку та дізналось про неї, пораненого чоловіка, який одужує, та волонтерство.

Ганна Литовець-Гайдаш із маленького села Переліски, що під Зіньковом. Працює завбібліотекою у спеціалізованій школі №1 міста Зіньків. Із осені її місце роботи перетворилося на склад, куди всі небайдужі приносять допомогу для бійців АТО. Усі 30 навчальних закладів району Ганна об’єднала задля волонтерської допомоги.

– Я почала займатися доброчинністю з осені, долучилася до Алли Свириденко, яка з Зінькова возить допомогу на Схід, – розповідає Ганна Литовець-Гайдаш. – Сама я жодного разу не їздила, місця не було. Допомагаю збором коштів, усього необхідного.

Бібліотекарка з «батальйону сестричок» пече хліб для воїнів та організувала пункт прийому допомогиПироги, хліб та книги, які привезла волонтерка

Коли Алла та Ганна зайнялися справою допомоги для АТО, місцеві охрестили їх «батальйоном сестричок», мовляв, схожі між собою, наче сестри.

– У школі ми провели недавно захід «Валентинка для бійця», тож листівки з побажаннями від дітей поїдуть на війну вже цього тижня, – каже волонтерка. – Раніше хлопчики та дівчатка виготовляли обереги у рамках акції «Янгол для бійця». Учні, окрім цього, передають листи, малюнки та різні вироби нашим захисникам у Донецьку область, у різні місця, не лише для зіньківчан, для усіх, бо усі вони – наші. Передаємо завжди з рук у руки. Бійці дякують за підтримку.

Хліб та пиріжки для фронту – із печі за бабусиним рецептом

Сама ж Ганна Литовець-Гайдаш каже, що коштами допомогти не може, але знає, як там чекають домашнього. Отож вона маринує овочі, пече хліб та пиріжки кожні півтора-два тижні, як тільки машина їде на Схід.

Хліб житньо-пшеничний, ексклюзивний, на сироватці, печений у печі. А рецепт – від бабусі. До хліба Ганна додає роздруковані власні вірші зі словами подяки.

Бібліотекарка з «батальйону сестричок» пече хліб для воїнів та організувала пункт прийому допомоги

Замість 1,5 чекала коханого з війни 9 місяців

Як це чекати коханого з війни та молитися за те, щоб повернувся живим-здоровим, Ганна знає не з чуток. У березні, у другу хвилю мобілізації, її чоловіка Анатолія, зв’язківця, забрали в АТО. Відтоді його чекали вони зі свекром не 45 днів, як передбачалося (до 8 травня), а до 27 грудня. Нині Анатолій у санаторії, перед цим лікувався в госпіталях Дніпропетровська та Полтави, адже отримав поранення, опіки.

– Була коза, та і її я збула, бо більше 80 соток землі на мої плечі, як чоловіка в АТО забрали, – ділиться волонтерка.

Бібліотекарка з «батальйону сестричок» пече хліб для воїнів та організувала пункт прийому допомогиГанна з чоловіком Анатолієм, який зараз проходить реабілітацію після поранення в зоні АТО

Жінка не лише домашні клопоти взяла на себе, а й чоловічу роботу в школі, адже Анатолій Гайдаш працював завгоспом там. Навчилася колотити фарбу, фарбувати, гасити вапно, тобто всьому, що роблять під час ремонту влітку працівники школи.

А ще Ганна очолює літературно-мистецьке об’єднання Зіньківського району «Свічадо» (у ньому 16 поетів). Організація видає альманах «Дивокрай», і кошти від презентацій та продажу теж спрямовують для потреб бійців.

Бібліотекарка з «батальйону сестричок» пече хліб для воїнів та організувала пункт прийому допомогиГанна Литовець-Кайдаш приїхала на ярмарок у національному вбранні

До слова, Ганна Литовець-Гайдаш – автор 6 поетичних збірок, лауреат міжнародного конкурсу «Гранослов».

Про ярмарок у Полтаві жінка дізналась із соціальних мереж. Чоловік після поранень лікувався в Полтаві, тут Ганна познайомилась із Олександрою Сиротенко, її радили як волонтера. А від Саші вже дізналась і про діяльність Полтавського батальйону небайдужих. Тому коли в Полтаві організували благодійний ярмарок, зіньківчанка не була осторонь.

Розповіла жінка і про своє національне вбрання, яким вона запам’яталася полтавцям.

– Верхній одяг у нас називають кофта, то в мене від прабабусі, а все інше – мамине, – ділиться Ганна. – У нас у роду Литовців усі вишивають, я від мами навчилася хрестиком, а від бабусі – гладдю.

Ганна і далі продовжує пекти пухкий хліб та пиріжки для наших захисників і допомагати всім, чим може.

Ніна Король

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter