11 травня кілька десятків спецпризначенців взяли участь у відпрацюванні тактики ведення бою, провели бойові стрільби.
– Завдання сьогодні просте – тренування бійців батальйону «Полтава» на полігоні. Будемо відпрацьовувати елементи тактичної стрільби і використання бойових автоматів, пістолетів. Це перше тренування за чотири місяці, що пов’язане з переходом міліції у поліцію, вирішували організаційні питання, – розповідає Юрій Анучін, командир батальйону. – Тепер двічі на місяць, як мінімум, будемо стріляти.
Читайте також: Добровольці «Полтави»: три сектори за два роки
Першими проходять тренування бійці 1-ї роти і частково другої. Ті ж хлопці, які зараз у зоні неоголошеної війни, пройдуть тренування після повернення і відпочинку.
Спецпризначенці в’їжджають на полігон на БМП, відпрацьовуючи рух місцевістю під прикриттям бронемашини.
– Умовні бойові завдання – тактичні завдання під час використання БМП та ліквідації груп із зачисткою території. Сьогодні представлене різне обладнання, яке може вибухати. Вибухам ми приділяємо особливу увагу, адже останнім часом в області почастішали такі випадки. Сьогодні також перевіряють собак на предмет їхньої підготовки до виявлення вибухівки, зброї, наркотиків, – сказав Олег Бех, начальник ГУНП у Полтавській області.
Тренувалися і чотирилапі працівники поліції – собаки кінологічного центру Нацполіції у Полтавській області.
– Ми проходимо коротко все те, що вміють собаки, ті робочі моменти, які ми не бачимо у повсякденному житті, не помічаємо. Із ними нам допомагають впоратися наші собаки. Це і пошукова робота (вибірка речі), пошук та затримання людей, пошук вибухових та наркотичних речовин, – пояснює Андрій Смолінський, начальник кінологічного центру Головного управління Національної поліції у Полтавській області.
Серед присутніх на навчанні собак – троє учасників АТО. Рудий кокер-спанієль та двоє лабрадорів допомагали виявляти вибухівку, зброю та заборонені речовини солдатам на Сході. Сьогодні тренуються на муляжах. Найскладніша і для собак, і для інструкторів вправа – затримання людини. Собаки за командою стрімголов несуться до актора-злочинця. Так само за командою відпускають спеціальний костюм на співробітника кінологічної служби. За словами Андрія Смолінського, на службі рідко застосовують такий прийом, але тварини добре знають такі команди і готові до роботи.