Експерти лінії емоційної допомоги у Полтаві розповіли про конфлікти між українськими військовими

АТО
Надія Труш9 серпня 2016 о 17:11760 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Експерти лінії емоційної допомоги у Полтаві розповіли про конфлікти між українськими військовими
На сьогоднішній день на Донбасі конфлікти виникають не лише між сторонами бойових дій, але і між українськими військовими.

Дзвінки, які надходять до волонтерської служби емоційної підтримки «АТОЛ ЛІНІЯ» у Полтаві доводять, що останнім часом ця проблема стає все актуальнішою.

Експерти лінії емоційної допомоги у Полтаві розповіли про конфлікти між українськими військовими

Нагадаємо, у Полтаві вже 11 місяців працює «АТОЛ ЛІНІЯ»— волонтерська служба емоційної підтримки для учасників АТО, їх родин, волонтерів та внутрішніх переселенців. Як правило, більшість дзвінків стосується проблем в сім’ї та соціумі, соціальних питань (отримання виплат, статусу учасника бойових дій, тощо), лікування або оздоровлення, емоцій, які напряму стосуються війни.

За останні місяці збільшилася кількість дзвінків від осіб, які були свідками або брали участь в конфліктах між українськими військовослужбовцями. Причинами таких ситуацій самі бійці називають емоційне вигоряння.

Про одну з таких ситуацій розповідає координатор волонтерської служби емоційної підтримки «АТОЛ ЛІНІЯ» Ольга Олексієнко:

– Нещодавно на мій особистий номер близько після 23 години (після часу роботи лінії) надійшов дзвінок від одного з бійців. Дзвонив чоловік, по голосу середніх років, трохи напідпитку, але говорив чітко, – розповідає координатор. – Свій не дуже тверезий стан, він пояснив тим, що в іншому стані йому, не так «комфортно» було б розмовляти. Він розповів про те, що не наважувався говорити до цього – «розборки» серед своїх поза боєм. Іноді – елементарний мордобій, але були випадки і з застосуванням зброї.

На думку волонтерів ВСЕП «АТОЛ ЛІНІЯ» виникнення конфліктів між українських військових також пов’язане з відсутністю кваліфікованої емоційної підтримки для бійців на фронті. Дуже часто бійцям ні до кого звернутися, щоб отримати психологічну допомогу. Військові психологи, яких готує держава, не мають достатнього рівня підготовки для того, щоб допомогти бійцям у вирішенні їх емоційних проблем.

Волонтери служби емоційної підтримки активно співпрацюють з литовськими військовими психологами. Останні також вивчають проблематику українських солдат, які повертаються з зони бойових дій і діляться своїм досвідом з працівниками ВСЕП.

На думку литовських спеціалістів, іншою причиною виникнення конфліктів між бійцями АТО є «нерівний» досвід участі у бойових діях. Її детально досліджував начальник реінтеграційного відділу Військової медичної служби імені доктора Йонаса Басанавічюса литовської армії, військовий психолог капітан Мирослав Філістовіч, який постійно працює з українськими військовими в місті Друскінінкай.

– Були випадки, коли один боєць знаходився на відстані кількох кілометрів від району бойових дій (або в штабі), але дуже гучно представлявся для всіх, як герой. Звичайно, що такі випадки викликали у інших воїнів злість. Такі самі ситуації відбувалися і після повернення до мирного життя — воїни розповідали, що часто з’являються такі АТОвці, які майже не стикаються зі справжніми бойовими діями, навіть не були там, але чіпляють на груди придбані медалі і проголошують себе героями, – розповідає капітан Філістович.

В цьому випадку коріння проблеми також лежить на психологічному рівні. З такими бійцями, які повертаючись з зони бойових дій, починають «героїзувати» себе також потрібно проводити глибинну роз’яснювальну та психологічну роботу.

Нагадаємо, що учасники АТО, члени їх сімей, волонтери та внутрішні переселенці з міст, постраждалих внаслідок бойових дій на Донбасі, можуть отримати емоційну допомогу в телефонному режимі за безкоштовним номером 0-800-20-30-20 з 17:00 до 23:00. Дзвінки в АТОЛ виключно анонімні. Волонтери не можуть бачити номера абонента.

До теми: «Із 300-го в цій машині він може стати 200-м», – медики про порятунок життів і техніку

Денис Старостін, прес-служба ВСЕП «АТОЛ ЛІНІЯ»

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter