10 березня на сесії Полтавської обласної ради внесли зміни до Комплексної програми соціального захисту осіб із обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни, учасників антитерористичної операції на 2013-2020 роки.
Згідно зі змінами, область забезпечить належний соціальний супровід військовим, яких демобілізують із зони АТО. Тільки у березні-травні, за даними військового комісаріату, в область повернуться 1344 військовослужбовця.
– Буде запроваджене соціальний супровід для кожної сім’ї демобілізованих військовослужбовців. Нами розроблений соціальний паспорт, який складатиме центр місцевої соціальної служби в триденний термін після демобілізації. Цей паспорт буде направлятися на районному рівні до тих служб, в компетенції яких вирішення тих чи інших проблем, встановлених під час обстеження сімей демобілізованих та складання паспорта, – пояснила Людмила Корнієнко, директор Департаменту праці та соцзахисту ОДА.
На рівні із соціальним супроводом, за словами Людмили Корнієнко, буде вирішене і питання оздоровлення сімей військовослужбовців, а також надання психологічного супроводу їм та членам їхніх родин у разі потреби.
За програмою із обласного бюджету заплановане виділення коштів лише на оздоровчі заходи – 2,85 мільйонів гривень (по 95 тисяч на кожну адміністративно-територіальну одиницю). Вже у квітні на ці гроші придбають близько 600 путівок до санаторіїв. У подальшому подібні програми рекомендують затвердити на рівні районів, аби залучити до реабілітації та оздоровлення військових гроші місцевих територіальних громад.
Окремі напрямки програми – працевлаштування, перекваліфікація демобілізованих, надання правової допомоги.
– Якщо буде виконаний увесь комплекс запланованих заходів, то це дасть нам можливість реабілітації й адаптації військовослужбовців та членів їхніх родин, – сказала Корнієнко.
Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради зазначив, що Полтавська область стала першою в Україні, де прийнята така програма.
Читайте також: На армію Полтавська область виділила 7 мільйонів гривень