8 медико-санітарна рота зарекомендувала себе у різних населених пунктах у зоні проведення антитерористичної операції. Полтавські медики вивозили поранених і з Іловайського котла, і з Донецького аеропорту, зараз постійно рятують військових під обстрілами в Авдіївці та інших населених пунктах.
Проте машини, на яких медикам доводиться їздити, не нові й постійно потребують ремонту. Тим більше, що їздити доводиться не по рівних дорогах, а по бездоріжжю.
13 травня із Полтави відправили чергову партію таких необхідних для ремонту запчастин: гальмівні колодки, акумулятори, зчеплення, мастильні матеріали, втулки, радіатор, кулачкові вали та інші.
Гроші на закупівлю всього цього виділив із власних коштів Валерій Головко, голова Полтавської облдержадміністрації. Сам на передачі запчастин командиру роти присутнім бути не зміг, адже цього дня перебував у зоні АТО, де силами полтавців зводять фортифікаційні споруди.
– Це вже не перший випадок, не перша допомога. Цього разу передаємо на 60 тисяч. Першу допомогу ми передали ще в лютому. Тоді запчастин закупили на 130 тисяч. Це усе кошти Валерія Головка, голови облдержадміністрації. І це не піар, а позиція свідомого громадянина, позиція голови адміністрації, – зазначив Микола Білокінь, керівник апарату Полтавської облдержадміністрації.
Сказати, що найчастіше приходить у несправність командиру військової частини 2596 Анатолію Тополі важко. Поточного ремонту потребують практично всі автомобілі, які туди відправили, адже середній вік цих авто – 13 років. Тим більше, що в умовах війни термін служби набагато коротший. 90% машин роти працюють на передовій – в Авдіївці, Пісках, Гранітному, Тоненькому, Маріуполі.
– Вони вивезли не одну тисячу з передової. Ми дуже вдячні і обласній раді, і голові Полтавської ОДА, і керівництву автотранспортного підприємства обласної ради за ту допомогу, яку вони надають роті, – сказав Анатолій Тополя. – Без цих запчастин половина б наших швидких не працювали. Коли нам щось потрібно, то ми робимо заявку на обласну адміністрацію, раду і просимо допомогти. Найчастіше псуються гальма, колеса, іноді доводиться перебирати двигуни.
Дуже часто автомобілі потрапляють і під обстріли.
– Дві машини наші були розстріляні. Одна – в Донецькому аеропорту біля нового терміналу, а друга – в калиновому, де знаходився опорний пункт 93 бригади. Хлопці живі, отримали лише контузію, лікувалися два місяці. Під обстріли, на жаль, потрапляють дуже часто і тоді від нас залежиться, наскільки швидко вийде замінити розтрощені деталі, – розповів Анатолій Пилипович.
Читайте також: Автомобіль, який списали на брухт, полтавці відремонтували і відправили на передову