Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій світ» ініціювала проведення інтерактивної зустрічі для вимушених переселенців, які живуть у Гадячі. Про це пише bazarmedia.info. Проект діє уже місяць.
Захід покликаний об’єднати та стати платформою для розвитку самоорганізації серед вимушено переміщених осіб місцевої громади.
– Проблеми переселенців є новими викликами для місцевих громад. А саме тому реакція на ці проблеми є неоднозначною. Громадяни як співчувають людям, котрі втратили свій дім, так і вважають, що вони мають повернутися до своїх домівок, як тільки це стане можливим, говорить Олександр Чепур, організатор зустрічі.
Інтерактивне навчання перетворилось на майданчик для жвавих і відкритих дискусій та спільного обговорення таких тем: «Створення групи самодопомоги», «Як переселенці можуть впливати на прийняття суспільно важливих рішень», «Робота громадських організацій, боротьба зі стереотипами».
– Бібліотека допомагає переселенцям взаємодіяти з громадою, знаходити інформацію та розширює доступ до необхідних послуг, у першу чергу у сільській місцевості, – зазначила під час заходу керівник бібліотеки Ольга Красюк.
Разом із тим саме ставлення до переселенців є доволі неоднозначним. Панує думка, що переселенці не асоціюють себе з населенням території, на яку вони переїхали.
– Ми почали спільну роботу над напрацюванням дорожньої карти вирішення проблем переселенців у місцевій громаді. Створимо ініціативну групу. Намагатимемось поліпшити своє життя та життя громади, – говорить Наталія Конотопова, що активно допомагає таким же переселенцям, як і вона.
Захід відбувся у рамках проекту «Посилення розвитку самодопомоги серед внутрішньопереміщених осіб та залучення їх до суспільного життя приймаючої громади», який здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проекту міжнародної технічної допомоги "Українська регіональна платформа громадських ініціатив", що адмініструє Громадська організація МАRТ та за підтримки програми «Активні громадяни» Британської Ради в Україні.
До теми: «Маленькі великі перемоги»: три історії переселенців зі Сходу