У Лубнах не шанують Героїв України

17 лютого 2016 о 18:4151482 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245

Крим….

Будинок художника в Сімферополі…

Заходи з нагоди 100-річчя з дня народження Героя України Віри Роїк…

«Видатна вишивальниця народилася на Полтавщині, але своєю творчістю принесла славу Криму. Втім, кримська влада не поспішає вшановувати ювілей видатної землячки», - цими та схожими заголовками рясніла кримська преса 5 років тому.

На відкриттях різних виставок та на інших чисельних заходах, приурочених столітньому ювілею заслуженого майстра народної творчості України, заслуженого художника Криму, Героя України Віри Роїк, присутні рідні майстрині, її друзі, поціновувачі творчості, інтелігенція, журналісти, громадськість. Натомість, немає жодного депутата Верховної Ради Криму і Сімферопольської міськради, попри те, що Віра Роїк є почесним громадянином Сімферополя.

Тоді син вишивальниці Вадим Роїк розповів Радіо Свобода, що всі ювілейні заходи проходять завдяки старанням громадськості. За його словами, ніхто з чиновників «не виявив зацікавлення у тому, щоб на високому рівні відзначити роль цієї видатної людини».

- Мене просто вражає байдужість міської влади. Кілька місяців ми пишемо листи на ім’я міського голови. На жаль, жодної відповіді. Взагалі нічого не відповідають, нічого!», - сказав тоді Вадим Роїк.

Для чого переповідаю події 5-річної давнини?

Для того, аби нагадати наскільки вони співзвучні з подіями, які відбуваються сьогодні, напередодні 105-ї річниці з дня народження Віри Роїк.

Чому влада Криму не відкрила музей Віри Роїк напередодні 100-річного ювілею прославленої на весь світ вишивальниці? Чому неналежним чином пошанувала творчість майстрині? Можна довго дивуватися поведінці влади Криму, а можна і не дивуватися взагалі з огляду на ситуацію, що склалася на окупованій території. Та незрозумілою і вже напрочуд дивною є нинішня поведінка влади міста Лубни, де народилася Віра Сергіївна Роїк.

Ігноруючи прохання рідних Віри Роїк про перенесення музею видатної вишивальниці в Лубни, ігноруючи звернення громадськості міста належним чином пошанувати пам'ять видатної землячки, ігноруючи звернення народного депутата України кількох скликань від Лубен Володимира Пилипенка про присвоєння одній з вулиць міста Лубни ім’я Віри Роїк, не беручи до уваги навіть те, що у Верховній Раді України зареєстрований проект Постанови «Про відзначення на державному рівні 105-річчя з дня народження Віри Роїк», місцева влада Лубен сьогодні повторює дії кримської влади п’ять років тому.

Сьогодні міський голова Лубен Олександр Грицаєнко вирішив, що для належного вшанування пам’яті Віри Роїк, вистачить і меморіальної дошки, яка вже є в Лубнах, та того, що Лубенська ЗШ №7 носить її ім’я.

Сьогодні в Лубнах, на виконання закону про декомунізацію, пропонується змінити назви більше двох десятків вулиць. Серед них такі аргументовані як Ягідна, Сонячна, Світанкова та інші, які невідомо що символізують. Можливо, на Ягідній найбільше ягід, на Сонячній найяскравіше сонце, а на Світанковій найкрасивіші світанки. Можливо! Але чому в Лубнах не знайшлося вулиці, гідної Героя України, лубенки Віри Роїк? До речі, єдиного Героя України в мистецтві вишивки.

Віра Сергіївна Роїк все життя вишивала і залишила нащадкам тисячі витворів своїх рук, які сьогодні прикрашають експозиції сорока музеїв усього світу невже цієї праці замало для того, аби в Лубнах була вулиця Віри Роїк?

У свою чергу обласний часопис «Наша спільна справа» не чекаючи ухвалення Проект Постанови «Про відзначення 105-річчя з дня народження Віри Сергіївни Роїк» уже виконує один із її пунктів «забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 105-річчя з дня її народження» завівши нещодавно рубрику «до 105-ї річниці Віри Роїк». А також, для належного вшанування пам’яті землячки, оголосить акцію, і з номера в номер у своїй газеті, з дня в день «вимагаємо від лубенської влади присвоїти одній з вулиць міста ім’я Віри Роїк».

Ми в черговий раз закликаємо місцеву владу Лубен рахуватися з думкою громади. Ми зберемо підписи людей і продемонструємо, що значить насправді громадське, а не чиновницьке кабінетне волевиявлення. Тому наполегливо просимо, розглянути пропозицію і присвоїти одній з вулиць міста ім’я Віри Роїк.