Чи дійсно в Криму порожні пляжі, як пишуть деякі українські ЗМІ? Як на мене, сезон провалився, але не в усіх населених пунктах. Є напівпорожні пляжі, а є заповнені. Хоча, звісно, всі я не бачила. Для прикладу, у Качі пляжі напівпорожні, а от у сусідній Орлівці людей чимало.
Пляж Качі в липні
Пляж Орлівки в липні
Особисто не бачила, але нові знайомі твердять, що заповненні пляжі в Ялті, Феодосії та всіх місцевостях, які ближче до Керчі, оскільки росіянам та частина Криму ближча. Йдеться про переправу поромом через Керченську протоку. А от центральні пляжі Севастополя та Фороса напівпорожні.
Пляж на території "Херосонеса Таврійського"
Пляж "Сонячний" (Севастополь)
Єдине, що хочу відзначити: я трішки на початку своєї поїздки розчарувалась
у постах деяких українських ЗМІ. Вони почали «мусолити» тему порожніх пляжів Криму тоді, коли сезон офіційно не був розпочатий – на початку травня. Насправді сезон розпочався 20 травня. І хочу зауважити, що і до цієї дати на пляжах Севастополя та Качі відпочивальники вже були, хоча, звісно, одиниці.
Переважно тепер у Криму відпочивають жителі Російської Федерації. З яких тільки кутків цієї країни автомобілі я не бачила: Москва, Петербург, Орел, Твер, Тула, Воронеж… Помітила авто й з України (зокрема з Харкова, Запоріжжя, Полтави) та Білорусі, але їх значно менше. Хоча потяги до Новоолексіївки ще з червня курсували заповнені. Також величезні черги я бачила на кордонах із України до Криму. До речі, у липні поверталась додому вночі, то в бік України черги не було, а от в напрямку півострова – чимала: стояли пасажирські автобуси, легкові авто та фури.
До слова: деякі кримчани та переселенці з України, в яких залишились українські номери на авто, заклеюють українську символіку російською.
На базі, де мешкала, зупинялися жителі Підмосков’я, Нижнього Новгорода, Омська, Якутії. Хочу зауважити, що всі вони поводилися доволі скромно і толерантно. Ті, хто дізнався, що я з України, і слова лихого в мій бік не сказали, розмови на політичну тему не розпочинали. А от одні переселенці з Донбасу, які стали моїми сусідами, поводилися геть інакше.
Зауважу, більшість цьогорічних відпочивальників Криму, тобто жителів РФ, за моїми спостереженнями, віддає перевагу комфорту, а не економії. Тому що чимало з них, обдивившись базу зі зручностями не в номері, без кондиціонера та телевізора (але за кілька хвилин до моря), йшли туди, де все в номері, але значно дорожче.
Для прикладу, в Качі ціни, залежно від рівня комфорту й відстані до моря, коливались у липні від 600 рублів (240 гривень) за добу до 3700 рублів (1480 гривень).
А тепер розповім про версії кримчан, чому ж у них і цього року мало туристів. Ці варіанти мені озвучили мої нові знайомі з півострова:
- дешевше поїхати в Туреччину;
- страх, що Україна прийде з війною повертати собі Крим;
- мало реклами в РФ всіх курортних населених пунктів півострова.
Читайте також попередні розповіді журналіста про Крим