Фетиш з вусами

5 травня 2015 о 10:171840 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Режисер фільму «Мордекай»: «Це була важка робота. Адже, знімаючи комедію, постійно думаєш: якщо глядач не буде сміятися кожні три-чотири хвилини – це провал»

Багато хто чекав стрічку «Мордекай» і мав на неї багато сподівань, але… Уся надія, мабуть, покладалася на Джонні Деппа та його талант. Взагалі до перегляду кінострічки багатьох привабив акторських склад: Гвінет Пелтроу, Пол Беттані, Юен МакГрегор. Очевидно, що не отримавши роль консьєржа Густава в комедії Уеса Андерсона «Готель Гранд Будапешт», Джонні Депп розчарувався і вирішив створити приблизно такий же образ, самозакоханої і дотепної людини, з незвичними манерами і почуттям гумору.

Знайомтесь, Чарльз Мордекай - арт-бізнесмен і шахрай в одній особі. Він подорожує по всьому світу, за допомогою своєї чарівності і харизми; потрапляючи в незручні, або складні ситуації, він жартує й імпровізує, але аж ніяк не відноситься до справи серйозно. Не нагадує нікого? Так, це Джек Горобець, який наче натякає нам на те, що кому потрібен логічний сюжет і якісний гумор, коли існують чари старого доброго капітана. Так от, Джек, тобто Чарльз, заборгував Великобританії 8 млн. доларів і зобов'язаний роздобути картину Гойї, в якій, за чутками, знаходиться код до банківської комірки з нацистським золотом.

Джонні Депп в образі Чарльза Мордекая

Однак, режисера несильно хвилюють розслідування з приводу даної картини, бо разом з гумором, він навіть не намагається внести якусь серйозність і зацікавленість, а прикривається лише безглуздістю і незграбністю Чарльза Мордекая, якому доводиться мати справу зі своєю довгоногою дружиною, британською розвідкою, недобрими росіянами і міжнародним терористом, а з усім цим розібратися допоможуть - імпровізація і гострота розуму, куди ж без цього.

Чарльз Мордекай і його помічник Джок (Пол Беттані)

Незважаючи на свою величезну повагу до Джонні Деппа, його кар'єра стрімко котиться вниз, залишаючи відчуття того, що він ніяк не може вирватися з вищезгаданого образу капітана, чиї жарти, м'яко кажучи, приїлися, і максимум на що здатні, це викликати легку посмішку.

Гумор в цій картині не може похвалитися своєю різнобічністю, бо в основному, він зводиться лише до одного – це вуса головного героя. Абсурдність полягає не в якихось дотепних жартах стосовно вусів, а в тому, що носити їх – це смішно. Звичайно ж, не цілий фільм будується на подібному гуморі, але його достатньо, а от за другу сторону комізму, відповідає лакей Мордекая – Джок, який швидше нагадує каторжника.

Хочеться вірити, що Джонні Депп відкине звичну маску блазня і гумориста, і повернеться до серйозних, глибоких картин та образів.

Декілька цікавих фактів:

1. Фільм не мав попереднього показу для кінокритиків.

2. Бритва, яку Гвінет Пелтроу використовує для гоління вусів Джонні Деппа, та ж сама, що й у фільмі «Свіні Тодд: перукар-демон із Фліт-стріт»

3. «Мордекай» - це вже третій спільний фільм Джонні Деппа і Пола Беттані. Перші два - це «Турист» та «Перевага».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter