Книжкова крадійка

21 квітня 2015 о 09:572889 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Книжкова крадійка
- Я ніколи в житті не робила нічого дурнішого! - А чи була щасливішою?

Скільки вже було знято фільмів про війну, про всі її жахи і страждання ... Скільки разів було порушено тему нацизму в часи Другої світової ... Але цей фільм відрізняється від інших.

Роман Маркуса Зузака я не читала, тому паралелі проводити не збираюся. Лише скажу, що в мені викликав даний фільм. Це чудова повчальна історія про любов і відвагу, моралістично вірна історія.

Драматичний сюжет розгортається в невеличкому німецькому місті на тлі гітлерівського режиму.

Героїня постає перед нами чистою світлою душею, без краплі бруду. Книги для неї є порятунком, саме за допомогою них дівчинка починає дорослішати і усвідомлювати те, що відбувається навколо. Література створила її душу, випромінюючу тепло і турботу, яку ми бачимо протягом всієї стрічки.

Софі Нелісс у ролі Лізель Мемінгер

Слід зазначити, що фільм піднімає досить цікаві філософські питання, незважаючи на те, що створює враження досить дитячої драми, бо виглядає досить легко і без жорстких проявів людських пороків.

Незвичайним і фантазійним є те, що оповідь ведеться від імені Ангела Смерті, його приваблює сильна і смілива Лізель і її доля. Смерть у картині постає перед нами як жива людина, що стукає у двері будинку, де, за його словами, є хтось, чий час прийшов. Приголомшливий оповідач з м'яким голосом розповідає нам про ту людину, котру йому необхідно забрати. У декілька рядків він вкладає всю суть людини та її прожите життя.

Кадр із фільму

Також я не можу не відзначити саундтрек. Ностальгічна музика допомагає перейнятися настроєм стрічки, вона доповнює увесь сюжет. Одним словом, номінація на Оскар 2014 за «кращий саундтрек» була заслуженою.

Кадр із фільму


Вдумливий глядач сповна відчує і зрозуміє весь жах, безвихідь і безглуздість війни. Головний страх полягає в дітях, які чарівно співають у шкільному хорі про верховенство німецької нації, в городянах, які піднімають руки під час спалювання цілої бібліотеки з класики «расово неповноцінних» авторів, у тому, як люди відвертаються при поліцаях, які б'ють прямо на очах сусідів ...

Однак навіть у цих нелюдських умовах можна зберегти в собі людину. Саме про це говорить нам «Книжкова крадійка», і майже кожен її герой служить чудовою ілюстрацією.

Маркус Зузак "Книжковий крадій"

Дивіться фільм, читайте книжку і відкривайте нові горизонти уяви. Особисто я наступним пунктом записала: Книга Маркуса Зузака «Книжковий крадій» («Книжный вор»).

Софі Нелліс (Лізель) та Ніко Лірш (Руді)

Декілька цікавих фактів:

1.Пошуки актриси на роль Лізель Мемінгер проводилися по всьому світу.

2.Фільм переміг у трьох номінаціях, причому всі нагороди дісталися виконавиці головної ролі - Софі Нелісс.

3.Слоган фільму: «Відвага без зайвих слів» (англ. Courage beyond words).

Позначення:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter