Скільки вже було знято фільмів про війну, про всі її жахи і страждання ... Скільки разів було порушено тему нацизму в часи Другої світової ... Але цей фільм відрізняється від інших.
Роман Маркуса Зузака я не читала, тому паралелі проводити не збираюся. Лише скажу, що в мені викликав даний фільм. Це чудова повчальна історія про любов і відвагу, моралістично вірна історія.
Драматичний сюжет розгортається в невеличкому німецькому місті на тлі гітлерівського режиму.
Героїня постає перед нами чистою світлою душею, без краплі бруду. Книги для неї є порятунком, саме за допомогою них дівчинка починає дорослішати і усвідомлювати те, що відбувається навколо. Література створила її душу, випромінюючу тепло і турботу, яку ми бачимо протягом всієї стрічки.
Слід зазначити, що фільм піднімає досить цікаві філософські питання, незважаючи на те, що створює враження досить дитячої драми, бо виглядає досить легко і без жорстких проявів людських пороків.
Незвичайним і фантазійним є те, що оповідь ведеться від імені Ангела Смерті, його приваблює сильна і смілива Лізель і її доля. Смерть у картині постає перед нами як жива людина, що стукає у двері будинку, де, за його словами, є хтось, чий час прийшов. Приголомшливий оповідач з м'яким голосом розповідає нам про ту людину, котру йому необхідно забрати. У декілька рядків він вкладає всю суть людини та її прожите життя.
Також я не можу не відзначити саундтрек. Ностальгічна музика допомагає перейнятися настроєм стрічки, вона доповнює увесь сюжет. Одним словом, номінація на Оскар 2014 за «кращий саундтрек» була заслуженою.
Вдумливий глядач сповна відчує і зрозуміє весь жах, безвихідь і безглуздість війни. Головний страх полягає в дітях, які чарівно співають у шкільному хорі про верховенство німецької нації, в городянах, які піднімають руки під час спалювання цілої бібліотеки з класики «расово неповноцінних» авторів, у тому, як люди відвертаються при поліцаях, які б'ють прямо на очах сусідів ...
Однак навіть у цих нелюдських умовах можна зберегти в собі людину. Саме про це говорить нам «Книжкова крадійка», і майже кожен її герой служить чудовою ілюстрацією.
Дивіться фільм, читайте книжку і відкривайте нові горизонти уяви. Особисто я наступним пунктом записала: Книга Маркуса Зузака «Книжковий крадій» («Книжный вор»).
Декілька цікавих фактів:
1.Пошуки актриси на роль Лізель Мемінгер проводилися по всьому світу.
2.Фільм переміг у трьох номінаціях, причому всі нагороди дісталися виконавиці головної ролі - Софі Нелісс.
3.Слоган фільму: «Відвага без зайвих слів» (англ. Courage beyond words).