Мені вже давно радили переглянути фільм «Всесвіт Стівена Хокінга» британського режисера Джеймса Марша. Біографічні кінострічки можна сприймати по-різному:
-Захоплюватися документалістикою режисера і сценариста;
- Шукати невідповідності.
Рідко дивлюся фільми такого жанру, але склад акторів і талановита особистість в основі сюжету, змінили моє рішення.
Ви не почуєте нудних теорій фізики чи астрономії. Ця стрічка приваблює не спец ефектами, в ній міститься щось інше. Але для кожного те «інше» буде своє, приватне.
У цьому фільмі перед нами життя, робота, любов і головна трагедія Стівена Хокінга. Підтримка і піклування дружини – Джейн Хокінг (Фелісіті Джонс), дали змогу продовжити його життя. Дивлячись на її щоденну важку роботу, ти не розумієш звідки у цієї маленької людини стільки бажання та витримки. Під час перегляду навіть виникає думка, що історія не зовсім про Стівена, а більше про Джейн, що саме вона – центр усього, що відбувається. Хоча фінал фільму дає зрозуміти, що в історії цих двох людей важливими завжди були вони обоє, адже якщо б їх не було – не було б і самої історії ...
Едді Редмейн заслуговує, звичайно ж, вищих похвал на свою адресу. Радувала його добродушна і відкрита усмішка в першій частині фільму і професіоналізм у другій. Недаремно він отримав Оскар за цю роль, і навіть сам Стівен Хокінг був у захваті від того, як зіграв актор. Зрозуміло, що була проведена дуже велика і трудомістка робота, адже зіграти людину з таким недугом зможе далеко не кожен.
Після перегляду ти реально розумієш, що побутові проблеми, з якими ми стикаємося кожного дня – це просто наше невміння щось сприймати і вирішувати. Для когось недосяжне щастя – підняти з підлоги ручку і подати її власниці. Тому в кого зараз настрій «я більшу так не можу» або «в мене немає сил», швиденько вмикає фільм і будує свою теорію витримки і сили волі.
Декілька цікавих фактів:
1. Після перегляду фільму Стівен Хокінг відправив режисерові Джеймсу Маршу лист електронною поштою, в якому відзначив Едді Редмейна, який його грав, сказавши, що у деяких моментах йому здавалося, що він бачить на екрані самого себе.
2. Крім свого голосу (який захищений авторськими правами) Стівен Хокінг також надав творцям фільму свою Медаль свободи і дисертацію.
3. У сценариста Ентоні Маккартена пішло 10 років на те, щоб перенести цю історію на великий екран. З них, три роки він намагався переконати Джейн Хокінг погодитися на екранізацію її книги.