Ця інформація – не у самих статтях журналістів, а у коментарях користувачів під новинами, які читають полтавці. Явище це носить системний характер, проте з початку Євромайдану коментарі стали більш образливими, а коментатори - більш агресивними.
Питання:
Враховуючи політичну ситуацію у країні, чи повинна я як громадянка України донести про цей факт у відповідні органи СБУ, прокуратуру, міліцію?
Додаткова умова № 1:
Я – журналіст конкуруючого видання.
Питання: чи етично мені як журналісту «стукати» на колег по цеху?
Додаткова умова № 2.
Я неодноразово звертала увагу колег з цього видання на нецензурні вирази у коментарях під їхніми публікаціями – результату це не принесло ніякого, окрім лайки користувачів безпосередньо у мій бік.
Питання: Чи можу я як свідома громадянка промовчати з міркувань корпоративної солідарності, коли бачу факти закликів до сепаратизму на сайті колег?
Додаткова умова № 3.
Маю лист з прокуратури, в якому в мене як посадової особи просять допомогти «у моніторингу інформації щодо виявлення сепаратистських проявів чи тих, що загрожують територіальній цілісності та недоторканності держави… негайно повідомляйте у прокуратуру ...».
Питання: ким бути? Патріотом – і настукати на колег чи журналістом – і промовчати.
Ось така задача.
Власне, відповідь на неї, з урахуванням усіх додаткових умов, мені уже відома. Бо я все-таки більше люблю Україну… Але руку колегам простягаю – оголошую про свої наміри заздалегідь:
Дорогі колеги, лист-відповідь у Прокуратуру та у відділи по боротьбі з кіберзлочинністю УМВС або СБУ Полтавщини відправлю у середу, 30 квітня. Враховуючи травневі вихідні, у вас буде майже тиждень (доки по моєму листу почнуть проводити перевірку), щоб прийняти рішення.