Україна має бути національною державою!

25 серпня 2014 о 15:1720761 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Звітую про зроблене за сто днів на посаді за напрямом «Українська ідентичність»

Інформаційний супровід заходів облдержадміністрації, спрямованих на розвиток національної культури та національної пам’яті

Департамент влаштував прес-тури ждя полтавських ЗМІ на обласні свята у Козельщинському районі «Слави козацької цілюще джерело» та кобзарського мистецтва у Великій Багачці «Взяв би я бандуру».

Щороку, в третю неділю травня, Україна вшановує світлу пам’ять жертв комуністичних репресій. З ініціативи Департаменту, обласної й Полтавської районної рад, крайового товариства «Просвіта» патріотична громада нашого краю, люди, які постраждали внаслідок політичних репресій, члени їх сімей, духовенство вшанували пам’ять жертв «червоного терору» в урочищі Триби неподалік від села Копили Полтавського району. З ініціативи облдержадміністрації й обласної ради с. Триби, що під Полтавою, зібралися активісти ГО «Автомайдан», товариства української мови «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, представники районної влади, місцевої сільради.

2014 – це рік , коли уся українська патріотична спільнота відзначає 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка. З ініціативи крайового товариства «Просвіта» та департаменту відроджено чудову традицію вшановувати національного пророка біля Шевченкового дуба. Полтавці, коли труна із Шевченком ішла з Петербургу до Канева громадою прийшли у сад Гуссона, і посадили цей дуб. Дуб, посаджений у Полтаві, став першим живим пам’ятником Шевченкові у світі. Табличку біля дуба повісили у 1963 року, у переддень святкування 150-річниці від дня народження Шевченка. Наприкінці 80-х полтавський краєзнавець, активіст товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Петро Ротач вперше написав про цю пам’ятку і відтоді завдяки крайовому товариству «Просвіта» у дев’яностих та на початку 2000 рр. 22 травня полтавці вшановували Кобзаря саме тут.

Започатковано інформаційно-просвітницький проект «Поборники незалежності. Полтавщина».
Мета: увічнення пам’яті уродженців Полтавського краю або тих, чиє життя з ним тісно пов’язане - борців за українську державність різних історичних періодів – УНР, УПА, руху шестидесятників, НРУ за перебудову. Це і найрізноманітніші публічні заходи, і підтримка патріотичних ГО як, скажімо, Молодіжний націоналістичний Конгрес чи «Молода Просвіта», і презентації книг чи тематичних сайтів, і ініціативи з перейменування вулиць і встановлення пам’ятників національним Героям, і створення цікавих радіо і телепередач, і показ на державному каналі «Лтава» документальних фільмів. А ще виготовлено спільно з ОДТРК «Лтава» сім серій коротких (від 5 до семи хвилин) тематичних телевізійних розповідей про поборників незалежності, виконаних у бездоганній комп’ютерній графіці Всього до кінця року буде створено 22 стрічки.
Департаментом підготовлено та зініційовано оприлюднення в приватних та комунальних газетах просвітницьких статей про видатних борців за незалежність: Симона Петлюру, Кирила Осьмака та ін.

Проведено заходи до 135-ї річниці з дня народження Симона Петлюри, зокрема відбувся урочистий мітинг та покладання квітів до меморіальної дошки Петлюрі на фасаді аграрної академії, популяризовано шляхом банерної кампанії на сайтах і у соцмережах та презентовано у краєзнавчому музеї тематичний громадський сайт.

Проведено заходи до 70-річниці Української Головної Визвольної Ради: у райцентрі Шишаки, де народився президент УГВР Кирило Осьмак відбулися урочистості, концерт, покладання квітів до пам’ятного знаку та перегляд документального фільму, на телеканалі «Лтава» з ініціативи департаменту створено радіо й телепередачі, присвячені Осьмаку.

Впровадження інформаційно-просвітницького проекту «Правда про ІІ світову війну».
Так на сайті агентства «Новини Полтавщини» створено рубрику з такою назвою ,де оприлюднюються матеріалів провідних науковців-істориків, громадських діячів, сімейні розповіді. Вперше за роки новітньої історії України День перемоги над нацизмом на Полтавщині відзначили по-новому: по-українськи, без пафосу та ідеологічних впливів Кремля: з ініціативи Інституту національної пам’яті, якому Кабмін повернув статус центрального органу виконавчої влади, впроваджено новий символ поваги до тих, хто знищив нацизм. В українських піснях говориться, що червоні маки розцвітають там, де пролилася козацька кров. Активісти обласної громадської організації «Майдан» та обласного штабу національного спротиву окупації видрукували банери з червоними маками, а ще виготовили і поширили про це кілька тисяч просвітницьких листівок. Тематичні ролики і логотип «Червоні маки» транслювалися на телеканалі «Лтава» з ініціативи нашого департаменту та нового генерального директора Євгена Лопушинського. Майже 2 тис. полтавців прийшли на мітинг, що зібрався біля Меморіалу слави з ініціативи обласної ГО «Майдан», облдержадміністрації й обласної ради. Тут не було жодного червоного прапора, натомість – синьо-жовті стрічки, маєво державних прапорів і державний гімн замість бравурних совєцьких маршів. Вперше на місці поховання убієнних нацистами звучала заупокійна молитва: духовенство Полтавської єпархії УПЦ Київського Патріархату на чолі з архієпископом Федором відслужили панахиду (досі влада обмежувалася тільки покладанням квітів). Так само патріотично пройшли заходи в урочищі Шумейкове у Лохвицькому районі. Заходи в рамках Міжнародного дня пам’яті та примирення відбувалися ще й під гаслом «Перемогли німецький фашизм – переможемо й російський!». За сприяння Департаменту активісти обласного Штабу національного спротиву окупації, ГО «Майдан» та інших громадських організацій виготовили плакати і листівки, в яких проводили чіткі паралелі між минулим і сьогоденням. Гітлер розпочинав захоплення інших країн під маркою захисту російськомовного населення. Фашист Путін так само виправдовує своє вторгнення в Україну. Також з ініціативи департаменту гідно пошановано льотчиків-героїв країн антигітлерівської коаліції з США та Великої Британії, які брали участь у операції «Френтік».

З ініціативи департаменту та нового гендиректора ОДТРК «Лтава» Євгена Лопушинського на телеканалі «Лтава» транслювалося ток-шоу за участю голови крайової «Просвіти» Миколи Кульчинського, голови міської «Свободи» Юліана Матвійчука, кандидата історичних наук Віктора Ревегука, заступника голови обласної ради Петра Ворони. Звучала правда про наш український внесок, розвінчувалися сталінські міфи про «вєлікуюотєчествєнную», адже наша Вітчизна – це Україна, а не кривавий СССР. А на обласному радіо ОДТРК «Лтава» читалися уривки з книги Федора Моргуна «Сталінсько-гітлерівський геноцид українського народу».

Декомунізація

Департамент підготував розпорядження голови облдержадміністрації «Про заходи з усунення наслідків панування тоталітарної ідеології колишнього СРСР на території Полтавської області», яким буде затверджено відповідний План заходів. Передбачається провести демонтаж із закладів комунальної власності області або їх територій пам’ятників, бюстів, інших скульптурних зображень Ульянова (більше відомий під парт кличкою-Лєнін), інших керівників та компартійних лідерів, видалення символіки колишнього СРСР. Також планується проведення різноманітних роз’яснювальних заходів у музеях та бібліотеках області, підвищення рівня патріотичного виховання молоді у навчально-виховних закладах тощо. Зокрема, ОДТРК «Лтава» показала серіал „Собор на крові”; документальний фільм про Миколу Зерова.
Заплановано тематичні «круглі столи»,присвячені страшній гуманітарній катастрофі,влаштованій російськими комуністами, створення передачі „Уроки історії” про геноцид-голодомор 1932-33 років в Україні , випуски передач історичної тематики на радіо „Ваша хвиля” та обласному радіо про геноцид-голодомор 1932-33 років в Україні, підготовку та оприлюднення у комунальних друкованих ЗМІ та на сайті ОКІА „Новини Полтавщини” просвітницьких статей про геноцидний характер голодомору 1932-33 років в Україні. Названій тематиці буде присвячено один із «круглих столів» за участі широкої громадськості.