Звітую про виконання пріоритетних завдань Департаменту за сто днів на посаді. Розвиток громадянського суспільства

8 серпня 2014 о 08:5217792 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
За європейською традицією чиновник має звітувати про свою діяльність. Розпочинаю серію блогів-звітів. Сьогодні – про сприяння побудові громадянського суспільства.

Прозора влада

Підготовлено розпорядження голови облдержадміністрації «Про заходи щодо забезпечення відкритості та прозорості діяльності органів виконавчої влади у Полтавській області». У ньому максимально врахували пропозиції громадськості, адже прозорість влади – це одна з ключових вимог Євромайдану. Зокрема планується : створити на сайті ОДА рубрику «бюджетна прозорість» задля моніторингу фінансових витрат структурними підрозділами ОДА в рамках виконання Програм розвитку, що їх затверджує облрада; проведення Інтернет - конференцій в ОКІА «Новини Полтавщини» голови ОДА,заступників голови ОДА, керівників структурних підрозділів ОДА; якісно адмініструвати нещодавно створені Департаментом офіційні веб - сторінки ОДА у соціальних мережах «Фейсбук» і «Твіттер» Унеможливлено адмінресурс у ЗМІ на президентських виборах, подбали про прозорий і вільний доступ усіх кандидатів до державних та комунальних ЗМІ в рамках закону про вибори Президента.

Децентралізація влади

Організовано обговорення ініціатив щодо внесення змін до Конституції України з приводу децентралізації влади. Зокрема, на сайтах облдержадміністрації та Департаменту створено окремі розділи, де оприлюднено роз’яснення щодо змін до Конституції на реалізацію реформи місцевого самоврядування та курсу на децентралізацію влади в Україні, порівняльну таблицю до проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» . За сприяння та участі представників Департаменту проведено 16 обласних заходів з обговорення. Департамент організував поїздку громадських діячів Полтавщини та представників влади до столиці на перший Саміт Миру, який був присвячений ролі громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування у забезпеченні успіху децентралізації державного управління в Україні.

Сприяння Громадській Раді при ОДА та штабу спротиву російській окупації

Спільно із Громадською радою проведено 6 розширених засідань Секретаріату Громадської ради при ОДА про зростання цін на продукти харчування, ліки, комунальні тарифи, функціонування комунального господарства та формування цін на послуги, що надаються «Полтававодоканалом» та «Полтаватеплоенерго».

Організовано зустріч голови ОДА В.Бугайчука із Секретаріатом Громадської ради при ОДА , на якій обговорено питання децентралізації влади, захисту населення від військової загрози, створення експертних груп при заступниках голови ОДА з метою вироблення стратегії подальшої діяльності влади, економічної обґрунтованості тарифів, реформування освітянської галузі, будівництва протитуберкульозного диспансеру, протидії тарифному свавіллю енергетичних монополістів, відкритості фінансової звітності комунальних підприємств та організацій, створення робочих місць для інвалідів.

Проведено «круглий стіл » громадськості з питань подолання дитячої безпритульності та наркоманії. Презентовано тематичну фотовиставку «Захистимо майбутнє разом!», що підготовлена за підтримки Департаменту у рамках реалізації соціальної ініціативи ВМГО «Всеукраїнський конгрес молоді та студентів» та обласного штабу національного спротиву окупації України.

Департамент активно співпрацює з громадськими об’єднаннями, які утворили громадську ініціативу «Полтавський обласний штаб національного спротиву окупації України». Це і висвітлення заходів штабу у ЗМІ, зокрема, пікетів російських банків, організація просвітницьких телерадіовиступів координаторів штабу проти російської агресії, участь активістів штабу у заходах до дня Перемоги антигітлерівської коаліції у 2 світовій війні та до 135-річчя Симона Петлюри і 70-річчя УГВР, у круглому столі «Україні - помісну церкву!», у панахиді пам’яті Небесної Сотні та публічних заходах з нагоди 70-річчя утворення Української Головної Визвольної Ради та вшанування президента УГВР Кирила Осьмака.

Інформування у ЗМІ про діяльність інститутів громадянського суспільства

Відновлено функціонування сайту Департаменту, на якому з ініціативи ГО «Магнум опус» впроваджується новація, яка не потребує жодної бюджетної копійки, але є доволі ефективною. Мова йде про моніторинг тематичних сайтів і оприлюднення на його основі корисної інформації для журналістів (тренінги, семінари та інші заходи задля поліпшення свого професійного рівня) та ГО (можливості виграти грант, відвідати цікаві семінари чи тренінги за участю провідних вітчизняних та закордонних експертів та інші заходи задля розвитку громадянського суспільства). Проведено прес-конференцію голови Комітету виборців України Олександра Черненка, присвячену моніторингу дотримання законодавства під час президентської виборчої кампанії на Полтавщині. «Як громадський контроль за владою зробити дієвим?» - таку назву мала прес-конференція, влаштована Департаментом для Ігоря Куруса, координатора громадської кампанії «За відповідальну владу» та Олександра Мельника, координатора громадської кампанії «За відповідальну владу» в Полтавській області. Під час прес-конференції відбулося обговорення законопроекту «Про вотум недовіри посадовим особам», розробленого громадськими активістами.

Організовано інформаційний супровід (прес-тур, ролики-анонси, прес-конференції) молодіжного вишкільно - патріотичного табору Молодіжного Націоналістичного Конгресу «Відвага-2014 ім. І.Гавдиди». Проведено прес-конференцію голови ГО «Центр розвитку ОСББ Полтавщини» Ігоря Головатого про потребу перевірки громадськістю розрахунків тарифів на комунальні послуги та відповідності їх вимогам до чинного законодавства.

Інформування громадськості про переваги вступу України до ЄС

- з ініціативи обласного координатора руху «Ми-європейці!» Ігоря Кіянчука Департамент у травні зініціював трансляцію на телеканалі «Лтава» та районних телекомпаніях просвітницьких роликів , створених волонтерами цієї ГО , про переваги вступу України до ЄС;

- Дні Європи вперше відбулися по-європейськи – прагнули уникнути надмірного офіціозу , щоб зробити свято воістину народним. Відмовилися від такої дурниці, яку полюбляла застосовувати минула влада: «зганяли» бюджетників чи студентів. Натомість заанонсували через соцмережі, блоги, газети, радіо й телебачення заходи облдержадміністрації, обласної ради та рушійної сили Єврореволюції на Полтавщині – обласної громадської організації «Майдан»: концерт симфонічного оркестру на Полтавському Євромайдані, естрадного – на театральній площі, візити Генконсула Польщі Яна Граната та представника Автономії Південного Тіролю ( Італія) Франца Паля.

Навчання громадського активу

До Дня Європи з ініціативи Громадського руху «Ми європейці!» за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації проведено семінари «Європейський досвід побудови системи цивільного захисту населення у мирний та військовий час на основі широкої участі цивільного населення, побудови народовладдя та співпраці влади з громадським суспільством».

За фінансової підтримки Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в партнерстві з Національною тристоронньою соціально-економічною радою за сприяння Департаменту влаштовано дводенний семінар «Громадська рада – громадський бюджет» з опанування основ бюджетного законодавства.

Сприяння реалізації проектів громадських об’єднань

Громадський рух «Ми європейці!» за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації провів для журналістів, блогерів, державних службовців та усіх, кого цікавить тема Майстер-клас від історика та теоретика кіно і телебачення міжнародного консультанта з питань археології кіно Східної Європи, професора Сергія Гавриленка «Засоби і методи протидії впливу на свідомість та підсвідомість людини аудіовізуальних видів мистецтв». Йшлося про протидію пропаганді через кіно і телевізійні екрани, як відрізнити правду від пропаганди, якими методами користуються в сучасному медіа-просторі для впливу на свідомість і підсвідомість глядача, як відбувається маніпуляція свідомістю. Надано сприяння проекту «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування», який організували Аналітичний центр «Бюро економічних і соціальних досліджень»( голова Вадим Штефан – член громадської Ради при ОДА), обласна бібліотека ім. Котляревського та Департамент. Представників органів влади, самоврядування, громадських організацій та самих бібліотекарів навчали використовувати електронні послуги, у проекті були задіяні усі райони області, проте семінари проходили на базі бібліотечних закладів Полтави, Кременчука, Миргорода, Гадяча та Лубен. У результаті за понад три місяці навчили близько сотні полтавців використовувати електронні послуги. В ОКІА «Новини Полтавщини» за сприяння Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА презентовано мережеву інформаційну кампанію «Громадські ініціативи України» - «Прийди на вибори! Захисти державу!». Мета проекту - мобілізувати жителів обласних центрів, невеликих міст та сільських населених пунктів України для свідомої і відповідальної участі у позачергових виборах Президента України. Також відбулась презентація просвітницької кампанії Комітету виборців України та Громадянської мережі «Опора» для виборців на позачергових виборах Президента України .

Залучення громадськості до формування та реалізації державної політики

Облдержадміністрація активно співпрацювала з громадськими організаціями та громадськими ініціативами «Єдиний інформаційний центр «Майдан - Полтава», ГР «Ми – європейці!», «Полтавська громада», «Обласний громадський штаб спротиву окупації», «Самооборона Полтавщини», «Чиста Полтава» у питаннях реалізації владних ініціатив, спрямованих на утвердження національної самосвідомості громадян, підтримки європейського політичного вектору, проведено консультації із громадськістю («круглі столи»): «Сучасні проблеми місцевого самоврядування. Актуальні питання реформування органів виконавчої влади та місцевого самоврядування», «Стан корупції в Україні та результати моніторингової кампанії «Декларації без декорацій: регіональний аспект», «Правовий діалог як елемент європейських демократичних цінностей», «Про заходи щодо забезпечення прозорості в діяльності органів виконавчої влади Полтавської області», «Про пріоритетні завдання Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації». Делеговано громадських експертів (Вадим Штефан, Ганна Кіященко, Андрій Любич) до групи стратегічного планування розвитку області під егідою Департаменту економіки.