Чи може безслідно зникнути старовинний замок?

23 грудня 2015 о 13:251146 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Чи може безслідно зникнути старовинний замок?

Чи може безслідно зникнути старовинний замок?

Тим більше, якщо це замок не будь-кого, а самих князів Вишневецьких! Багато хто вважає, що може. Раз сама будівля вже не збереглася, то й говорити немає про що.

Одне з найбільш значимих історичних місць у Лубнах - урочище Замкова гора - не має жодного охоронного статусу і за місце археологічної пам’ятки взагалі не визнається. Ну, подумаєш, у замку на території урочища народився один з королів Польщі… Знайшли дивину. Мабуть, у Лубни й так щороку приїжджають тисячі туристів і такою дрібничкою як територія колишнього замку славетних магнатів Вишневецьких вже нікого не здивуєш.

Добре, що загалом лубенці - освічені люди і таки мають певні уявлення про історію. А не лише чорні археологи, які вже багато років успішно викопують там цінні артефакти. Сьогодні громадські організації та активісти підготувили спеціальний Меморандум, згідно з яким вимагають від місцевої влади не приймати рішень про відчуження будь-яким способом земельних ділянок в межах цього урочища допоки в урочищі не буде проведено цивілізовані розкопки.

Якщо в результаті розкопок знайшлися б якісь “об’єкти культурної спадщини”, то міська влада повинна внести їх до Державного реєстру. Якщо ж не знайдуться, то громада буде вимагати все-одно зробити тут публічну відпочинкову зону.

Тому, закликаю усіх небайдужих доєднуватися до справи, ставити підписи під Меморандумом, розповсюджувати інформацію серед друзів та знайомих! Підписи збирає громадська організація «Знання та творчість», голова Кириленко Любов Миколаївна.

Інакше, якщо втратимо це урочище, то доведеться чекати наступних 400 років, поки архітектурною пам’яткою не стане територія Лубенської міськради. Але туди туристів вже, мабуть, не заманиш…

P.S. “Майже на півдорозі між Києвом та Харковом, обабіч головної траси знаходиться древнє і славне місто Лубни”. Так, переважно пишуть про Лубни у різних путівниках. І правильно пишуть. Древнє місто, усього лише за 200 км. від столиці - розкажіть українцям про батьківщину Вишневецьких і скоро в Лубнах з’являться і готелі, і музеї, і все що з’являється в таких випадках.