Історія, яка нічого не навчає

Статті
17 березня 2016 о 12:101346 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245

На жаль, історія, як відомо, нас нічому не вчить. Але деякі важливі паралелі вона буквально підсовує нам під ніс.

У цей день 17 березня, 99 років тому у Києві постав перший український парламент - Центральна Рада.

Це був революційний уряд новоутвореної незалежної Української держави. Проіснував він недовго, трохи більше року. Але за цей час були прийняті надзвичайно важливі постанови та закони, які заклали основу української самостійності.

Був утворений демократичний уряд, куди увійшли представники багатьох народностей. Було прийнято Конституцію, державний герб, національні гроші та встановлено 8-годинний робочий день.

А паралель яка?

І паралель з нами, з нашим часом тут навіть не в тому, що “відлига” в Російській імперії тривала недовго і реанімований монстр, зрештою, знову наступив нашій незалежній державі на горло. Цього разу, у цій війні ми, звичайно, вистоїмо. Мусимо вистояти.

Ні. Головний смисл історії з Центральною Радою для нас зараз полягає трохи в іншому. В тому, що ще до захоплення Києва більшовиками нова демократична держава розвалилася сама по собі.

Пригадаймо, чим усе закінчилося - відсутність дієздатної адміністрації, постійні сварки між фракціями та їх лідерами, дефіцит управлінців призвели до того, що авторитет Центральної Ради серед українців різко впав.

99 років тому ми отримали свій перший досвід власної демократичної держави. І дуже швидко її успішно «профукали». Самі ж відібрали у себе. Ще до того, як зовнішній ворог захопив нашу столицю.

А ВИ ЯК ДУМАЄТЕ? Наскільки паралельна така паралель?)