«Книгодні»: Карін Слотер «Інстинкт убивці»

19 вересня 2015 о 10:001227 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 «Книгодні»: Карін Слотер «Інстинкт убивці»
Чи може детектив викрити злочин, якщо в нього навіть з читанням проблеми?

Карін Слотер – 44-річня американська письменниця, чиї трилери постійно виходять у список бестселерів New York Times. Перший роман жінки «Blindsighted» вийшов у 2001 році, відразу ж здобув міжнародну славу і був перекладений на 30 мов.

Загалом тиражі книг Слотер становлять близько 30 мільйонів екземплярів на 32 мовах світу.

Карін Слотер

Роман «Fractured» («Зламаний»), а в українському перекладі «Інстинкт убивці» побачив світ у 2008 році (в Україні – у 2013-ому у видавництві «КСД»).

За сюжетом дружина впливового бізнесмена Ебіґейл Кампано повертається додому і бачить тіло своєї доньки Емми, яку вбили у власній спальні. Проте нападник знаходиться поруч і в стані афекту мати вбиває його.

Обкладинка книги (фото – livelib.ru)

Приїхавши на місце злочину, поліцейські розуміють, що вбито не Емму, а її подругу Кайлу. Сама ж донька Кампано – викрадена. І з кожною хвилиною шанси на те, що її знайдуть живою, тануть…

Як і в кожному детективному романі, основна увага автора зосереджується на людині, яка розплутує злочин. Роман «Інстинкт убивці» – другий твір з трилогії Слотер про Вілла Трента. Це представник ДЖБР (Бюро розслідувань Джорджії), який свого часу розплутав злочин, пов’язаний з наркоторгівлею серед поліцейських (через що місцеві копи його ненавидять). Трент – вихованець дитячого будинку, і з цим пов’язана низка його комплексів.

Але один з найбільших страхів для нього – те, що хтось довідається про його проблеми з читання. Вілл – дислектик. Тому він використовує різні технічні засоби для того, щоб ця його вада не завдала проблем у розслідуваннях і написанні звітів.

Водночас справою займається представник поліції Фейт Мітчелл. Саме її мати постраждала в результаті розслідування Трента стосовно поліцейських-наркоторговців. Але тепер вона має разом з ним знайти вбивцю Кайли і зрозуміти, де саме переховують Емму. Проблем до всього додає те, що постраждала сім’я Кампано – одна з найзаможніших у Атланті. Тому до цієї справи прикута неабияка увага журналістів, які прагнуть будь-що здобути для себе здобути хоч якусь інформацію про розслідування.

Обкладинка оригінального видання (фото – zuts.files.wordpress.com)

Слотер щороку, починаючи з 2001-ого, пише книгу. Тому даний роман – восьмий на її рахунку. А читати текст від уже досвідченого у своєму жанрі автора – задоволення. Карін веде читача розкривати злочин, по черзі змінюючи дійову особу – то разом з Віллом Трентом, то з Фейт Мітчелл, то з ними обома.

Звісно, такий детектив не захочеться перечитувати (і для цього жанру це нормально). Слотер кидає в напругу, заплутує, знову виводить на правильну стежку. Перед нами не супердетектив, а звичайна людина зі своїми недоліками, невпевненістю і слабкістю. Проте саме він і є нашими очима.

Зрештою, Слотер пише те, що прекрасно продається (а 30 мільйонів загальних тиражів – хороший цьому доказ). Її книги – це товар, у яких не варто шукати чогось більшого за драйвовий сюжет, який дає змогу перепочити від буденності і поринути у справжнє розслідування, у пошуки вбивці і викрадача, що неодмінно буде покараний.

І хай Трент не вміє читати, але за цим детективом дійсно цікаво стежити, бо він таки докопається до суті.

Цитата: «Папір має пористу структуру. Природна олія на кінчиках ваших пальців залишає помітний відбиток на твердій поверхні, але коли маєш справу з волокнами, то олія проникає і мігрує. Якщо посипати порошком, прихованого відбитка не побачиш».