«Книгодні»: Пітер Тіль «Від нуля до одиниці»

2 січня 2016 о 10:002019 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 «Книгодні»: Пітер Тіль «Від нуля до одиниці»
Як стати тими, хто творить майбутнє? І як це можна запланувати?

Поняття «стартап» зовсім нещодавно увійшло в моду в Україні. Це маленька інноваційна компанія, яка тільки починає своє захоплення ринку (або створення нового). Проте в США стартап-культурі вже як кілька десятиліть — варто згадати «Apple», «Google» чи «Facebook».

Одним з гуру для молодих стартаперів є 48-річний мільярдер німецького походження Пітер Тіль. Саме він був одним з тих, хто створив PayPal — найпоширенішу у світі систему розрахунків в інтернеті, яку eBay придбав за 1,5 мільярди доларів. Тіль — інвестор, який повірив у Марка Цукерберґа й інвестував у його творіння «Facebook» 500 000 доларів, тим самим допомігши молодому програмісту і його команді. Це була перша інвестиція в історії цієї компанії.

Пітер Тіль (джерело — thedemoblog.com)

У 2015 році книга Пітера Тіля «Від нуля до одиниці» вийшла українською у видавництві «Наш Формат». Це доволі цікаве видавництво, яке з 2006 році займалося україномовними аудіdon't forget about UCU-training. Tomorrow will be the last day for application.окнигами. Зараз воно активно взялося за західну бізнес-літературу, активно виштовхуючи з цього ринку книги російських видавництв. Я вже бачив їх видавничий план на 2016 рік — повірте, там шикарні книги, які потрібно читати активним українцям.

Сама книга є по суті текстовою версією курсу Тіля про стартапи, який він читав у 2012 році в Стенфордському університеті (тому самому, де Ларрі Пейдж і Сергій Брін створили пошукову систему Google). Уже той факт, що мільярдер викладає в університеті — не вкладається в голові. Один зі студентів Тіля зробив докладні нотатки цих лекцій і вони набули величезної популярності. А вже у 2014-ому Тіль на їх основі видав книгу.

Український переклад книги Тіля

Про що говорить один з найдалекоглядніших інвесторів світу? Він пояснює, яким чином людство створює майбутнє. Ви можете вдосконалювати вже придумане до Вас — таким чином, будете рухатися від одиниці до N. Але у випадку, коли Ви створите щось нове, то це буде рух від нуля до одиниці. І майбутнє створюється саме таким чином.

У книзі багато фактажу з власного досвіду Тіля чи тих подій, які він пам’ятає у сфері стартапів. Зокрема, підприємець детально пояснює причини краху інтернет-компаній, який відбувся на початку 2000-х, чи про банкрутство багатьох екологічних стартапів кілька років тому.

Одна з ключових ідей Тіля — відмовитися від розуміння конкуренції як чогось хорошого, оскільки вона виснажує ресурси між компаніями — вони змагаються між собою замість того, щоб думати про розвиток і споживачів. Пітер закликає підприємців думати про монополії на своєму ринку. Але його поняття монополії ґрунтується саме на унікальних перевагах компанії — той же Google, PayPal, Amazon.

Англомовне видання книги (джерело — blog.accredify.com)

Тіль наголошує на тому, що варто контролювати своє майбутнє і майбутнє свого бізнесу, а не покладатися на удачу. «Ви — не лотерейний квиток» — говорить він.

Переказати всі деталі даної книги — нереально і не варто цього робити. Книги потрібно купувати і читати — тільки так ми побачимо світогляд успішних людей і допоможемо українським видавництвам працювати над подібними новинками.

Автобіографія Ілона Маска (фото Катерини Кролевської)

До речі, в книзі достатньо уваги приділяється ще одному представнику засновників PayPal, мільярдеру Ілону Маску, якого зараз знають більше як гендиректора компаній Tesla та SpaceX. Тиждень тому у новому видавництві ТАО вийшов дуже амбіціозний проект — україномовна автобіографія Маска від журналіста Ешлі Еванса. Вже у лютому постараюся написати про дану книгу, бо ця людина — один з тих, хто змінює зараз наш світ.

Цитати: «Ми повинні віднайти шлях до визначеного майбутнього, але для цього західному світу знадобиться щонайменше культурна революція».

P.S. Книга Тіля «Від нуля до одиниці» — 19-а з прочитаних мною, починаючи з 30 вересня 2015 року. До наступного 30 вересня їх має бути 100. Приєднуйтеся до #bookchallenge_ua і давайте разом читати класну літературу від українських видавництв.