ЧИ МОЖЛИВО ОПИСАТИ ЧИ ЗОБРАЗИТИ «ВІРУ»?

18 грудня 2015 о 08:001380 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 ЧИ МОЖЛИВО ОПИСАТИ ЧИ ЗОБРАЗИТИ «ВІРУ»?

Чи можливо описати чи зобразити «ВІРУ»? Віру в Бога, в душу чи щось духовне?

Я гадаю, що кожна людина відповість на це питання особисто, але кожен розуміє, що дії пов’язані з «божественним» відбуваються «в середині» людини. Не все можливо описати науково і технічно підтвердити.

Коли я думаю про Бога, уявляю щось світле, приємне, асоціюю думки з близькими. Відвідуючи «Божий Храм» я прошу не матеріальні благо, а здоров’я рідних та близьких, прошу терпіння та порозуміння, читаю молитву за тих кого вже немає… Я молюся на ікону.

Ікона - малюнок, образ, зображення. Лик святого, що зображений на іконі, являє собою втілення посланника господнього, що допоможе тобі в твоїх молитвах до Господа. Ікона в цьому сенсі є посередник між «цим» світом і «тим» світом.

Напередодні великих релігійних свят все навколо пронизано чимось магічним. Діти чекають подарунки від Святого Миколая, всі готуються до нового року та Різдва Христового. Навколо, в повітрі царює дух свята, щось, в що кожен вірить і відчуває, але не зможе описати.

Так і на виставці ікони в галереї сучасного мистецтва «Jump». Іконописна майстерня «Небо на землі» з м. Миколаїв вже вдруге дивують Полтаву своїми роботами та змінюють традиційні думки і враження від ікони.

На даній виставці було представлено близько тридцяти робіт виконаних в різних техніках іконопису. Зберігаючи автентичність та традиційність створення образу, митці втілюють неймовірні «інтерпретації» знайомих іконописних образів, що «живуть» у «новому вбранні». Фантастичні колажі, що в голові звичайної людини ніколи б не знайшли поєднання, а тут вони вже виконані в матеріалі. І незліченна кількість технік, що іконописці майстерні «Небо на землі» створюють та втілюють з народженням кожної нової роботи, з кожним наступним витвором мистецтва. Аналізуючи святе письмо, історичні факти та займаючись глибокою дослідницькою роботою кожен образ вивчається у всіх його втіленнях. Так до робіт в експозиції додаються коротенькі анотації, що розкривають додатковий сенс символів ікони.

На жаль, в Україні небагато майстрів такого рівня як майстерня «Небо на землі». Можливо шаблонність більшості та великі вимоги до створення лику святого не дають широких можливостей для «творчих польотів», а можливо дещо інше. Найголовніше, що ми сьогодні маємо можливість споглядати витвір сучасного мистецтва, що торкається глибинних струн людської душі. Ми дивимося на ікону і думаємо про духовність, ми починаємо вірити…

Чи може дівчинка п’яти років писати ікону біля якої затамовуєш подих? Чи можливо створити ікону на камені? Відповіді на ці та багато інших питань ви зможете отримати відвідавши виставку сучасної ікони в галереї «Jump». Фото не надається спеціально для збереження первісного враження від побаченого особисто та для інтриги.

Спеціально для отця Сергія Павелка :

- «Прийшла, побачила, вражена, раджу відвідати».