В Полтаві з’явилася нова галерея!!!

10 березня 2015 о 08:013476 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 В Полтаві з’явилася нова галерея!!!
8 березня в Полтаві відбулося офіційне відкриття галереї сучасного мистецтва «Jump»

Останній день минулого тижня порадував всю Полтаву не тільки теплом і сонцем. В цей чудовий день всі жінки отримували привітання з Міжнародним жіночим святом – 8 БЕРЕЗНЯ!!!! Для мене це свято стало знаменним, бо в Полтаві відкрилася нова галерея мистецтв.

Відкриття нової галереї сучасних мистецтв було організовано таким чином, щоб на заході були присутні гості, що приїхали на презентацію творчості Ігора Калінаускаса. Ця видатна постать привезла до Полтави цілу плеяду мистецьких заходів, від вокального виступу (концерт дуету вокальної імпровізації «DUO ZIKR» за участю секстету «Голос вогню» у Театрі ім. Гоголя) до масштабної інсталяції ("Прошло 2000 лет. Лица стерлись, свет остался. Впечатление от "Тайной вечери" Леонардо да Винчи. Дух, Плоть, Кровь") та лекційного курсу по психології та філософії “Изделие Homo sapiens. Инструкция для продвинутых пользователей” в художній галереї імені Ярошенка. Художніми творами, що були обрані для першої виставки в галереї сучасного мистецтва «Jump», стали живописні роботи молодої художниці Марії Архангельської.

Марія Архангельська

Ігор Калінаускас

Як було написано в прес-релізі до однойменної виставки: «… У свої 22 роки Марія вже має значний досвід живопису і стиль, її картини знаходяться в приватних колекціях шанувальників живопису України, Росії, Литви, Словаччини, Чехії та інших країн Європи. Причиною такого успіху Марії стала її небувала працьовитість і сміливість відображати на полотні своєрідне бачення світу. Її картини далекі від соціальних процесів, якими захоплюються митці сучасності. Але її картини наповнені відчуттям свята, любові, радості. Вона щедро ділиться з глядачем своїми позитивними емоціями, перенесеними на полотно, щоб і інші могли сприйняти їх…»

Але для мистецької Полтави, що може бути горда своїми художниками, які не втрачають актуальності та створюють якісні сучасні живописні твори образотворчого мистецтва, а саме такі відомі імена як Іванюк О., Лавренко А., Корф-Іванюк Н., Волков Г., Рожнятовська М., Рідна Г., Шаповал Ю., Городничий Д. та багато інших, виставка робіт такого формату не створює ніякого ажіотажу. В даному варіанті хочеться говорити більше не про те, що висить на стінах, а саме про стіни.

Галерея - НЕЙМОВІРНА!!! Інтер’єр приміщень галереї оформлений за кращими прикладами європейських виставкових залів. Приміщення по вул. Монастирська, 3(навпроти галереї Ярошенка) вражає своєю якістю. Продумане світло, можливість експонувати різні твори сучасного мистецтва, кути огляду творів, зона презентації - цілісність простору змушує глядача повністю проникнутись темою виставки, бути співучасником дії, що відбувається в стінах галереї. На відміну від інших виставкових майданчиків, що знаходяться в Полтаві галерея «Jump» не планує продавати сувенірну продукцію, різні пам’ятні аксесуари та інші товари, що не мають ніякої художньої та естетичної цінності. Першим моїм питанням до господаря галереї, нашого земляка Тараса Гунченко, було його бачення концепції галереї та подальша співпраця з полтавськими митцями. Поки планується тільки виставка сучасної ікони, що має відбутися на Свято Пасхи, а про наступні дії нам не повідомили))) Будемо сподіватися, що новий, якісний художній майданчик надасть змогу розкрити мистецький потенціал не тільки нових митців, але і буде експонувати роботи полтавських художників. Дякуємо Вам, Тарасе, за Вашу галерею.

Тарас Гунченко

Відвідати галерею, та оцінити виставку Марії Архангельської можливо буде до 29 березня. Галерея працює щодня з 10.00- 18.00. Вхід вільний.