Нарешті я знайшла хвилинку відвідати виставку, що вже декілька тижнів майоріла в моїх думках - ювілейна персональна виставка заслуженого художника України, члена НСХУ Миколи Підгорного. Я була дещо здивована.
Весь великий виставковий зал Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка немов величезна клумба. Розмаїття кольорів, відтінків, технік, розкішних багетів, все навколо ніби у вихорі почуттів змінювало мою свідомість. Вражена!
Коли ти приходиш на виставку до художників такого рівня ти чекаєш чогось більш «вичурного», такого, що буде «давити» на тебе своїм авторитетом. Загалом і на презентації також запрошують далеко не всіх підряд і не вішають об’яви про відкриття в мистецьких та навчальних закладах. А ось і шкода! Наша культурна спільнота повинна ділитися такими відомостями з більш широким загалом творчих особистостей. А тепер про самі твори…
Еволюція творів автора починає свій відлік ще з семи десятих років минулого сторіччя. Зображення, що люди радянських часів могли бачити лише на сторінках закордонних журналів «Заклик»1978р та «Оплот реакції» 1979р. Досить цікаво Микола Підгорний зобразив всім відому біблійську історію перемоги Давида над Голіафом, «Давид» 2009.
Коли проходиш по залу одне почуття змінюється іншим. Від релігійних та історичних до більш попсових. Улюблена собака Грей, яку можна зустріти то поруч із дочкою автора Оленою, то з самим господарем на автопортреті. В неочікуваних ракурсах та з неабияким самолюбством стіни виставкової зали прикрашають роботи в стилі «ню» із своєю безпосередньою участю.
Вся виставка носить характер своєрідного творчого звіту митця перед полтавською громадою, шанувальниками мистецтва, численними прихильниками свого таланту і власне перед самим собою.
Микола Васильович Підгорний прагне продемонструвати свої досягнення, представити кращі твори, які вже встигли принести визнання, і зовсім нові, щойно реалізовані задуми, визначивши тим самим подальший напрямок творчої діяльності.
На нинішній виставці представлені живописні та графічні твори різних років із майстерні художника, полтавських музеїв та приватних колекцій - усього понад 240 живописних полотен і графічних аркушів.
Виставка демонструє різнопланові уподобання митця, його постійний пошук в жанрах і техніках, його безупинну фантазію й філософське заглиблення в трактування подій минулого і сучасного.
Значне місце в творчості М.В. Підгорного посідає портрет, У живописі та графіці увічнені багато історичних особистостей та представників полтавської інтелігенції. Загалом же спектр творчості Миколи Підгорного вражає своєю широтою: від тематичних полотен філософського звучання до історико - монументальних; від костюмованих сцен до пейзажів і натюрмортів.
Виставка варта Вашого часу. Тому запрошую всіх, хто ще не відвідав її та прошу в подальшому всю полтавську мистецьку інтелігенцію сповіщати про подібні заходи біль широкому загалу людей для активної участі в них. Цей неоціненний досвід, що можуть отримати з них митці, що відроджують полтавську художню школу, та вміння, що Ви їм можете передати можливо дасть Вам більшої наснаги творити та йти «в ногу з часом».
Фото - автора блогу Роксолани Дудки.