Попри складну ситуацію в країні, пенсії та соціальні допомоги виплачуються вчасно, область навіть займає високі показники за економічними показниками.
Голова області розповів, що прийшовши на посаду, бажав змінити систему управління, відмовившись від корупційних схем та придушування бізнесу. За завдання ставив створення сприятливих умов для розвитку малого бізнесу та формування середнього класу. Звісно, 100 днів це дуже мало. Але є як здобутки, так і програші.
– Що не вдалося зробити, так це викорінити корупцію, яка сидить міцно в середині системи. Голову відірвали (йдеться про екс-президента – прим. авт.), але тіло залишилося, – зізнався Віктор Бугайчук. – Нікуди не ділися хабарі, скарги на це. Ті люди, які все життя так жили, не можуть по-іншому. Вони більше нічого не вміють, крім як брати хабарі. Зараз позбутися цього – це для них питання життя та смерті, вони не знають як без цього жити. Потрібно багато часу, щоб це змінилося. Проте є вже багато результатів у боротьбі з корупцією. Нещодавно виявили злочинців у погонах, які продавали наркотики, зброю.
– Не все біле, не все й чорне. Є як гарні показники, так і темні плями. Але настрій бойовий. Не треба боятися, треба йти вперед, не зважаючи ні на що. Може й добре, що зараз ми дійшли до дна. Обломки радянської економіки розваляться остаточно і ми зможемо побудувати нову. Пам’ятаємо Литву і Польщу. Зараз Польща процвітає, а раніше ми туди возили все продавати, бо в них нічого не було. Зараз половину бюджету країни забезпечує середній клас. Це і є основа, яку треба розвивати і в Україні, – сказав Віктор Бугайчук.
Зі здобутків очільник області назвав також найменший ріст цін по Україні – за рік всього на 10%.
За сумою середньої заробітної плати область посідає 8-ме місце в країні. 5-те місце – за обсягом інвестицій.
– Ми даємо інвесторам заробити у нашій області, а вони привносять економічний розвиток, культуру та технології, – так прокоментував Віктор Бугайчук вкладання іноземних інвестицій в регіон.
Незважаючи на економічний тиск Росії , Полтавщина працює
За економічними показниками I квартал Полтавська область посіла 12 місце серед регіонів України (хоча минулого року перебувала на 25 місці).
За словами Віктора Бугайчука, промисловий потенціал регіону великою мірою був орієнтований на експорт на ринки СНД. Проте економічну ситуацію в області вдалося втримати на рівні. Багато підприємств працюють з позитивною динамікою. Разом із тим ще існують серйозні проблеми у тих великих промислових підприємств, які були орієнтовані на експорт своєї продукції до Росії та інших країн СНД – наприклад на Крюківському вагонобудівному заводі, який значно зменшив поставки вантажних вагонів до Російської Федерації, планується участь заводу у тендерних торгах на поставку вагонів до Казахстану. Хорошою новиною стало те, що днями «Укрзалізниця» прийняла рішення придбати в лізинг два швидкісних двосистемних електропоїздів, виготовлених ще до «Євро-2012».
Видобуток газу збільшився
Видобуток газу в Полтавській області збільшився на 1,8%, в той час, як в цілому в Україні зменшився на 1,4%. Найбільшим державним газовидобувним підприємством ГПУ «Полтавагазвидобування» цього року введено в експлуатацію 4 газоконденсатних свердловини, на початку 2-го півріччя планується ввести ще 3 свердловини, що дає можливість не тільки утримувати, а нарощувати видобуток вуглеводнів.
Попросили зменшити перевірки сільгоспвиробників, щоб полегшити їм роботу
Агропромисловий комплекс – один із небагатьох секторів економіки області, який забезпечує стабільну діяльність навіть в умовах кризи, говорить Віктор Бугайчук. Збільшилося виробництво м’яса – на 15% та молока на – 3,7%.
Щоб допомогти підприємцям задля зменшення фіскального тиску ОДА та обласна рада ініціювали підписання меморандуму про порозуміння з усіма контролюючими органами – податковою, екоінспекцією, санстанцією та іншими контролюючими органами, що мають припинити перевірки та утримуватися від накладення величезних штрафів на фермерів на весь період весняно-польових робіт.
Обласна рада також звітувала
Днями раніше про 100 днів відзвітувався і Петро Ворона, голова обласної ради.
За час роботи була створена Громадська рада, яка бере активну участь у всіх заходах, які проводить обласна рада і допомагає депутатам в роботі. Працює робоча група, яка допомагає постраждалим учасникам масових акцій протесту на Євромайдані, які проживають у області.
Одним із важливих питань, на якому акцентував Петро Ворона, – забезпечення самооборони Полтавщини. Провели координацію дій органів влади, силових структур та громадських активістів, створено штаб територіальної оборони. До речі, колектив Полтавської обласної ради долучився до акції «Підтримай Українську армію», наразі перераховано одноденну заробітну плату керівників обласної ради та працівників виконавчого апарату ради 6271 гривню.
До речі, під час свого звіту Петро Ворона, відповідаючи на питання журналіста, сказав, що Порошенко може звільнити губернатора Віктора Бугайчука, створюючи нову команду. Віктор Бугайчук на це відповів, що коментувати інформацію не буде. Просто робитиме свою роботу,і якщо йому скажуть припинити – припинить.