«P.ART.TER.» від Кадетаріуму почав роботу: фоторепортаж з відкриття

Дозвілля
Юлія Обелець9 квітня 2016 о 15:001142 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 «P.ART.TER.» від Кадетаріуму  почав роботу: фоторепортаж з відкриття
Територію мистецтв відвідати у Полтаві можна протягом 9-10 квітня

Проект «P.ART.TER.» від творців Кадетаріуму офіційно відкрили 9 квітня о 12 годині. Цього разу мистецький арсенал розмістили в «Арт Платформі 11» (приміщення цеху Турбомеханічного заводу (ПТМЗ)).

 P ART TER від Кадетаріуму почав роботу фоторепортаж з відкриття

Велику сіру простору будівлю прикрашають яскраві мистецькі роботи та жива музика. «Арт Платформу 11» поділили на три частини: зону " Food court" та « Handmade», зону експозиції, зону лекторіума і сцени.

Відвідувачам дійства одягали на руку браслет: жінкам – червоний, чоловікам – синій. У такий спосіб організатори хочуть порахувати, скільки осіб відвідає полтавську територію мистецтва.

 P ART TER від Кадетаріуму почав роботу фоторепортаж з відкриттяКожному відвідувачу – браслет

Проект «P.ART.TER.» дає змогу поспілкуватись у неформальній сфері відомим митцям та початківцям.

– Наша мета – розширювати напрямки розвитку мистецтва у Полтаві, – розповів архітектор Артур Ароян, один з організаторів. – Тобто створювати нові види заходів, де люди зможуть неформально спілкуватись, знайомитись. У нас тут є учасники, які виставляються у відомих галереях, а є і студенти. Тут вони зможуть вільно поспілкуватись.

Участь у події беруть більше 30 осіб з Києва, Рівного, Харкова, та більшість з Полтавщини.

Від головного входу починається зона " Food court" та « Handmade», де можна зокрема придбати прикраси, іграшки , блокноти ручної роботи, поласувати смаколиками, серед яких пряники, варення, джеми та конфитюри полтавського виробництва.

 P ART TER від Кадетаріуму почав роботу фоторепортаж з відкриття

 P ART TER від Кадетаріуму почав роботу фоторепортаж з відкриття

Посередині артплатформи розмістили територію з роботами представників живопису, графіки, фотографії, скульптури, кераміки.

Третя зона – сцена для музичних колективів та територія лекторіуму.

Авторів робіт, які можна побачити в мистецькій зоні, відбирали за самоідентифікацією у просторі.

– Звертали увагу на наявність просторовості в роботах, а далі автор міг трактувати як міг, – пояснив концепцію Артур Ароян.

На запитання, чому обрали для місця проведення таку будівлю, відповів:

 P ART TER від Кадетаріуму почав роботу фоторепортаж з відкриття

– Це вже певна тенденція у використанні промислових будівель, але ми тут не новатори. Загалом до нас звернулась представники ТЦ «Києва», що у них є на балансі таке приміщення, вони хочуть, аби тут проходили певні заходи. Будівля має певну естетику, але такий прості ставляє багато вимог, складно організувати все, але ми прийняли такий виклик.

Загалом «зловити» автора біля його ж робіт у просторому приміщенні складно – вони ходили споглядати й фотографувати роботи інших. Та й не всі, як повідомляли раніше організатори, могли приїхати. Дехто висилав свої роботи поштою.

Увагу багатьох відвідувачів привертали роботи студента Івана Підгайного. Зокрема аплікація з цигарок та стіків кави, посеред яких зображення зіпсованих зубів. Як пояснив автор, у такий спосіб він показує наслідки шкідливих звичок. Твердить, що і сам збирається кинути палити, як завершить повністю свою роботу.

 P ART TER від Кадетаріуму почав роботу фоторепортаж з відкриття

Сам Іван виріс у Гадячі, нині ж навчається у Полтавському технічному університеті і мені Ю. Кондратюка. Має в доробку близько 200 робіт, якими пишається. Займатись образотворчим мистецтвом почав з 7 років.

 P ART TER від Кадетаріуму почав роботу фоторепортаж з відкриттяІван Підгайний біля своїх робіт

Свою роботу «Любов» хлопець трактує нинішніми подіями на Сході, вимушеними переселеннями і втратою жінками своїх коханих.

 P ART TER від Кадетаріуму почав роботу фоторепортаж з відкриттяРобота Івана Підгайного з назвою "Любов"

– Зобразив закохану пару у касках, оскільки це символізує шахтарів східних областей, чорні кольори – імітація сажі, в якій вони працюють, – пояснив художник. Щодо роботи з капцями, то вона несе в собі досить прямолінійний задум: потрібно проживати життя із задоволенням. Або ти проживаєш життя, ідучи широким кроком, або вже краще померти. P ART TER від Кадетаріуму почав роботу фоторепортаж з відкриття

«P.ART.TER.» триватиме 9-10 квітня з 12 по 19 години. Вхід безкоштовний.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter