Полтавці вшанували легенду рок-музики без танців та овацій

Дозвілля
Дар 039 я Розумняк16 серпня 2014 о 19:002375 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавці вшанували легенду рок-музики без танців та овацій
У concert-hall "Villa Крокодила" пройшов концерт пам'яті Віктора Цоя за участі гуртів «Сестра Керрі» та «Отдел кадров».

Полтавці вшанували легенду рок-музики без танців та оваційЦой-живий. Попри все. Для його фанатів це така ж істина, як і те, що Земля крутиться.

«Цой живий» - так буде доти, поки його пісні лунатимуть у душах його фанатів. Із року в рік по всім країнам СНД і не тільки фанати гурту «Кіно» влаштовують вечори пам’яті артиста. Полтава не стала винятком. Хоча бажаючих згадати легендарного музиканта нажаль стає все менше. Та і самі музиканти зізналися, що Цой для них - легенда, але фанатично до його творчості не ставляться.

Цьогорічний концерт пройшов тепло, але без особливого ентузіазму. Слухачів зібралось не багато – переважно дорослі. Із молоді були хіба що самі музиканти.

Полтавці вшанували легенду рок-музики без танців та овацій"Сестра Керрі" почастувала публіку не тільки Цоєй, а й своїми піснями.

Першими виступали гурт «Сестра Керрі». Вони виконали «Кукушка», «Красно-желтые дни»,«Место для шага вперед», «Апрель» та декілька власних композицій. У їх виконанні Цой звучав не надривно, а вдумливо та по-«керрівськи» романтично.

Євген Ковтун, соліст «Сестри Керрі» розповів, що майже не слухає гурт «Кіно». Його улюблена пісня – «Место для шага вперед»:

- Я не заядлий фанат – більше люблю західну музику. Але у Цоя достатньо багато класних пісень. Ми завжди їх співаємо із друзями. Цой – один із героїв, що залишаться з мною назавжди, як Серж Танкян із System of a Down, як гурт Metallica, Чайф, Наутилус Помпилиус.

Полтавці вшанували легенду рок-музики без танців та оваційЄвген Ковтун так увійшов у образ, що був чимось віддалено схожий на Цоя.

«Отдел кадров» обрав для виконання більш драйвові пісні. Такі як «Доброе утро, последний герой», «Раньше в твоих глазах отражались костры», «Бездельники», «Алюминиевые огурцы», «Восьмиклассница». Особливо потужно прозвучали «Алюминиевыее огурцы» у сольному виконанні соліста гурту Сергія Сувальського. А від пісні «Костри» побігли мурашки по шкірі. «Отдел кадров» підійшов до триб’юту із усією серйозністю. Кожна пісня звучала із характерною для них легкістю та надзвичайною енергетикою.

Полтавці вшанували легенду рок-музики без танців та овацій"Отдел кадров" зазвичай не грає Цоя. Але раз у рік робить виняток.

Сергій Сувальський розповів про підготовку до концерту:

- Готувалися швидко. Пісні «Кіно» взагалі-то ідуть у розріз із нашим репертуаром, тому ми робимо їх спеціально до концерту пам’яті. Я погано знайомий із Цоєм – у юності його не слухав. Але для концерту я кожен раз ретельно знайомлюся із матеріалом – слухаю дома,у машині. І тоді починають з’являтися ідеї аранжування. Це важко, адже не стоїть задача переграти Цоя, а хочеться виконати по-новому.

Полтавці вшанували легенду рок-музики без танців та оваційСергій, соліст "Отдела кадров" розпочав виступ своєю улюбленою піснею із репертуару Цоя - "Алюминиевые огурцы"

А «Восьмиклассница» пролунала так грайливо, наче її виконувала не Аліна Ярошенко, солістка «Отделу кадров», а сама героїня пісні. Аліна із творчістю Цоя майже не знайома. Співати чоловічу пісню було не зовсім легко.

- Було важкувато, звичайно. Але я думаю, що все вийшло. Загалом, це скоріше мій недолік, що я не слухаю Кіно. У них сильні тексти. Для мене Цой – народний артист, легенда.

До кінця концерту полтавці так і не спромоглися вийти потанцювати. Отак, без танців, особливих овацій та пісень на біс пройшов вечір пам'яті Віктора Цоя, легендарного рок-музиканта.

Полтавці вшанували легенду рок-музики без танців та оваційНа концерт прийшли переважно дорослі люди - однолітки Цоя

Чому молодь вже майже не слухає гурт «Кіно», пояснила 40-річна Валентина:

- Віктор Цой – це наша молодість. Він помер ще у дев’яностому, коли більшість теперішніх студентів ще не з’явилась на світ. Звісно, Цой – легенда і досі живе у серцях людей. Та на жаль, із кожним роком все менше і менше слухачів ходять на концерти. Зараз молодь вже має своїх власних кумирів.

Не дивлячись на те, що ера гурту «Кіно» поступово затихає, Цоя поважають як велику людину.

- У ті часи, коли жив Цой – до речі, він досі живий – його творчість була дуже популярною. І досі його музика не затихає. Для мене це неординарний артист із цікавим життєвим шляхом. Геній, якого признали, - прокоментував Дмитро, музикант.

Полтавці вшанували легенду рок-музики без танців та оваційКонцерт у "сидячому" варіанті

До речі, до творчості Цоя у нашому місті ставляться досить неоднозначно. Коли активісти розмалювали стіну на честь артиста, через два тижні її замалювали іншим графіті . Художник навіть сам зізнався, чому так вчинив. Відновити уже ніхто і не намагався. Невідомо, чи то забракло матеріалів, чи то ентузіазму...

Нагадаємо, Віктор Цой, засновник та лідер гурту "Кіно", загинув у автомобільній катастрофі 15 серпня 1990 року. Кожен рік фанати влаштовують зустрічі та проводять фестивалі. А фраза "Цой жив" стала не менш легендарною, ніж сам артист. ЇЇ можна побачити чи не на кожному паркані.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter