Трохи більше десятка полтавців, озброївшись пилками, молотками, обценьками, рубанками та іншим столярним інструментом зібралися біля театру М. Гоголя на незвичайну акацію. Мета – створити із дерев’яних піддонів лавки та стільці.
Організатори акції – громадський рух «ДивоВижні Полтава». На заході переважно зібралася молодь, дехто прийшов з дітьми. Дівчата вправно орудують пилками. Перехожі дещо здивовані незвичним видовищем зупиняються, з цікавістю роздивляються.
– Ми з родиною приїхали спеціально, щоб подивитися на те, як робитимуть лавки з піддонів. Сама до рук пилки не беру, бо вважаю, що це чоловіча робота, а я ж дівчинка, – посміхається полтавка Аліса.
Катерина впевнена, що зробити життя кращим, затишним і дивовижнішим під силу кожному. Жінка прийшла зробити лавку для своєї донечки Валі. Каже, працює з деревом вперше, тому таке заняття їй дуже цікаве.
– Ця ідея прийшла до нас з Києва. Тамтешня ГО «ДивоВижні» втілила в життя вже понад 70 проектів, – розповідає Ян Малюжко, один із організаторів «Майстерні вуличних меблів». – Основна наша мета – донести до людей, що ми самі відповідаємо за свій життєвий простір. Тому важливо бути активним, відповідальним та небайдужим. Навіть із старих, здавалося б віджитих речей можна зробити справжні чудеса.
Для того, щоб якомога більше полтавців дізналося про захід, організатори повідомили про нього через соціальні мережі, велику роль зіграло і «сарафанне» радіо. На заклик відгукнулося близько сотні людей, проте зранку прийшло небагато, тож сподіваються, що протягом дня кількість учасників заходу збільшиться. Піддони для майбутніх меблів подарували підприємці, інструменти організатори принесли свої, з дому.
– Кожен бажаючий може прийти, взяти старий піддон і зробити самостійну лавку, – коментує Ян Малюжко. – Також з цього матеріалу можна виготовити столи, тумбочки та інші меблі.
Захід триватиме до 15 години, тож у кожного ще є можливість долучитися до «Майстерні вуличних меблів» та зробити щось своїми руками. По закінченню лави пофарбують в різні кольори, частину зроблених своїми руками меблів організатори розставлять по місту, там, де не вистачає лавок, іншу – учасники заберуть додому.
На виготовленні меблів «ДивоВижні Полтава» зупинятися не збираються, планують втілити в життя проект «Добросусідство», для цього закликають полтавців через банери, які розвішають у під’їздах, знайомитися зі своїми сусідами та допомагати один одному в біді.
Читайте також: полтавці всю ніч дивилися короткомтеражки.
ТЕКСТ Ольга Правденко
ФОТО Ольга Матвієнко