Декларації полтавських чиновників можна буде проглянути в режимі он-лайн

Гроші
Юлія Обелець2 жовтня 2015 о 08:4112101 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Декларації полтавських чиновників можна буде проглянути в режимі он-лайн
Вже з початку наступного року Україна отримає нову модель декларування і моніторингу майна чиновників, а також запрацює відкритий реєстр декларацій, доступ до якого матиме кожен українець.

Декларації полтавських чиновників можна буде проглянути в режимі он-лайнДекларації полтавських чиновників можна буде проглянути в режимі он-лайн. Фото www.vesti.bg

Про це сьогодні в ході прес-конференції в Кабінеті Міністрів повідомив Міністр юстиції Павло Петренко, – йдеться на Урядовому порталі.

– Україна з наступного року отримає абсолютно нову модель декларування і моніторингу майнового стану державних службовців. Ця норма прописана в Законі про запобігання корупції, який набув чинності цього року, і вона має бути втілена в життя до початку наступного року, - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, з того моменту, як запрацює відкритий реєстр декларацій, не лише Національна агенція із запобігання корупції, а й будь-який український громадянин в режимі он-лайн зможе побачити на сайті декларацію будь-якого держслужбовця, починаючи від керівника держави і закінчуючи головою райдержадміністрації.

– Вся інформація буде доступною в режимі он-лайн і відкритою для контролю майна, доходів і витрат, які задекларовані службовцем, – додав він.

Міністр юстиції також повідомив: робота з підготовки технічного завдання для створення програмного забезпечення для запуску реєстру та системи моніторингу проводиться Міністерством юстиції спільно з міжнародними експертами і представниками громадянського суспільства протягом останніх півроку.

Міністр юстиції Павло Петренко порадив державним службовцям вже зараз починали збір документів щодо свого майна. Очільник Мін’юсту нагадав: в Україні діє кримінальна відповідальність за внесення недостовірної інформації до декларації ‑ до 2 років тюрми.

– Через цю систему є реальна можливість виявляти осіб, які незаконно заробили кошти. І ці особи нестимуть відповідальність за корупційним законодавством за незаконне збагачення. Це особливо тяжкий злочин, санкція за яким передбачає ув’язнення до 8 років тюрми. Тож варіантів у чиновників небагато – легалізувати своє майно і самим прийти до правоохоронних органів, або ж правоохоронні органи прийдуть до тих державних службовців, які протягом 23 років отримували незаконні доходи, – наголосив Павло Петренко.

Читайте також – Публічність Полтавської міськради: рівень зріс, але рейтинг в аутсайдерах

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter