Про горіховий бізнес в Кабміні говорили 11 травня на засіданні Уряду. Для боротьби з контрабандою планують створити відповідний орган на митниці.
– Будь ласка, зараз доручення Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству фінансів, Мін'юсту на наступний Уряд винести постанову, яка дасть можливість людям абсолютно спокійно займатися цим видом бізнесу. А щоби тим усім правоохоронним структурам, які використовують цю можливість для власного збагачення, було неповадно навіть наближатися до людей, які нормально займаються своєю роботою, – заявив Володимир Гройсман.
Прем'єр зазначив, що є багато нарікань щодо різних тіньових схем, що існують на українській митниці. Зокрема, в Україні діє так звана горіхова мафія, «яка сидить на потоках горіхів з тим, щоби не дати можливість на експорт вивозити українські горіхи».
У зв'язку з цим Володимир Гройсман закликав відповідні міністерства винести це питання на наступне засідання Уряду та поставити край у зловживаннях.
Він також нагадав, що напередодні здійснив робочу поїздку на пункт пропуску через українсько-польський кордон Краковець – Корчова у Львівській області. За результатами проведеної наради звільнили декілька керівників митниць, на яких зафіксували факти контрабанди.
Гройсман також поінформував, що Уряд працює над створенням органу для боротьби із контрабандою на митниці. Крім того, відбудеться технічне переоснащення пунктів пропуску та удосконалять програмне забезпечення таким чином, щоб не допускати зловживань щодо визначення митної вартості товарів, зазначив він.
Голова Уряду зауважив, що потенціал надходжень до Державного бюджету від митниці становить від 50 мільярдів гривень щороку.
До речі, на Полтавщині у Хоролі висадили горіхову алею, а на околиці Полтави з’явивсягоріховий сад.