Хліб на Полтавщині подорожчає, але поступово. Фото – www.volynnews.com
Хліб на Полтавщині дорожчатиме поступово. Про це домовився голова Полтавської обласної ради із хлібопекарнями під час нарад 3 березня, повідомили на сайті ОДА.
Відтак хліб подорожчає на 29-40% залежно від сорту. За словами виробників, зростання ціни неминуче, адже останнім часом значно здорожчало паливо і борошно, яке у собівартості випічки займає 60%.
Як прокоментував директор хлібзаводу «Кулиничі» Олександр Козуб, щоб кілограм хліба коштував 6 гривень, ціна борошна не повинна перевищувати 3 900 гривень за тонну. Проте аграрний фонд нині декларує вартість борошна на рівні 6 500 гривень, у комерційних структур пекарі вже сьогодні закуповують за ціною 7 800-8 500 гривень за тонну.
– Економісти прорахували, що кілограм білого хліба коштуватиме 11 гривень, чорного – 9 гривень 80 копійок. Тобто білий «кирпичик» коштуватиме 5 гривень 80 копійок, чорний буханець – трохи більше 5 гривень, – додав Олександр Козуб.
Що ж до аграрного фонду, то його інтервенції борошна на пекарський ринок, за словами виробників, ситуацію не врятують. Адже різницю у вартості борошна з фонду та «комерційного» борошна «з’їдають» витрати на перевезення, біржових брокерів тощо. Пекарі поскаржилися, що нерідко борошно з аграрного фонду, за яке виробники стовідсотково платять наперед, доводиться вибивати і чекати на поставки по кілька діб. Таку неоперативність у роботі пекарі пов’язують з тим, що у Полтавській області на сьогодні немає представництва Аграрного фонду України. Голова облдержадміністрації Валерій Головко пообіцяв присутнім, що переговорить з міністром аграрної політики та продовольства щодо повернення представництва фонду на Полтавщину.
– Розумію, що ви змушені будете піднімати ціни на свою продукцію. Нам всім доводиться виходити з реалій сьогодення. Головне – щоб хліб на полицях був і його було вдосталь. На жаль, у обласної влади немає можливості підтримати вас інтервенцією дешевого борошна. Єдине прохання – піднімати ціни поступово протягом місяця і щоб темпи росту цін на соціальні сорти хліба були нижчими, ніж зростання вартості на інші види хліба, – наголосив Валерій Головко.
Нагадаємо, що також Валерій Головко закликав власників оптових та роздрібних мереж переглянути ціни на продукти.