На Полтавщині намолотили півмільйона тонн зернових

Влада
Ольга Матвієнко18 липня 2016 о 15:18739 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 На Полтавщині намолотили півмільйона тонн зернових
​Аграрії Полтавщини вже намолотили півмільйона тонн ранніх зернових.

На Полтавщині намолотили півмільйона тонн зерновихНа Полтавщині намолотили півмільйона тонн ранніх зернових. Фото Ольги Матвієнко

На Полтавщині розпочалися жнива: ранні зернові зібрали на площі 115 тисяч гектарів. При цьому намолотили півмільйона тонн збіжжя.

Як повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов, левова частка у зібраному збіжжі – це озима пшениця. Її врожайність не поступається минулорічній і становить 42,4 центнера з гектара.

– Нам необхідно зібрати 364 тис га. Це – на 52 тисячі менше, ніж минулого року, бо 25 тис га – не досіяли через посуху, і 27 – пересіяли цієї весни. Майже 93% озимих культур збереглось. До речі, гречки посіяли майже на тисячу гектар більше, ніж планували, – зазначив Сергій Фролов.

Майже 84% зерна, що на сьогодні надійшло на елеватори, – продовольче. Сергій Фролов прогнозує, що нинішнього року рівень продовольчого зерна буде не вище 70 %.

Загалом же на Полтавщині планують намолотити 900 тисяч тонн пшениці, при потребі хлібопекарської галузі – 140 тисяч тон. Окрім того, в області великі перехідні залишки продовольчого зерна: на 1 липня – 173 тисяч тон. Тож проблем із продовольчим зерном регіон не матиме.

На Полтавщині намолотили півмільйона тонн зерновихНа апаратній нараді в голови Полтавської ОДА. Фото надане прес-службою ОДА

На час жнив на рівні ОДА створено спеціальну робочу групу, яка оперативно вирішує проблеми, що виникають у аграріїв. За словами Сергія Фролова, серед таких проблем – переміщення габаритного транспорту та перевезення зібраного збіжжя. Одну з них довелося вирішувати у п’ятницю, коли у Кременчуці було заборонено пересування містом вантажного транспорту у зв’язку з високою температурою.

Тому на апаратній нараді головам РДА дали доручення створити на місцях аналогічні робочі групи, відпрацювати маршрути перевезення зерна та довести цю інформацію до сільгоспвиробників.

– До п’ятниці підготуйте перелік проблемних питань, з якими доводиться зіштовхуватися нашим аграріям. Озвучу їх на виїзному засіданні Кабінету міністрів України у Харкові, – підсумував голова ОДА Валерій Головко. – Але позиція щодо руху вантажного транспорту, який руйнує дороги, чітка: якщо хочемо зберегти дороги в області, потрібно обмежувати вагу вантажу. І зернових також.

На Полтавщині намолотили півмільйона тонн зерновихСергій Фролов. Фото надане прес-службою ОДА

До речі, в області цього року категорично заборонено випалювати стерню. Є й відповідні розпорядження голови ОДА. А на нещодавньому селекторі з віце-прем’єр-міністром України Геннадієм Зубком, профільний заступник голови ОДА Роман Товстий озвучив пропозиції щодо посилення відповідальності та збільшення суми штрафу за спалювання стерні. Пропозицію оформлять протокольним рішенням Уряду.

Прес-служба Полтавської ОДА

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter