Станом на березень 2016 року Полтавщина прийняла 5 іноземних делегацій. Минулого 2015 року таких візитів було 25.
12 січня заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло зустрівся з представниками Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України» (НАІУ) та Міжнародної фундації виборчих систем (International Foundation for Electoral Systems, IFES) та обговорив питання оцінки ситуації щодо забезпечення доступу осіб з інвалідністю до виборчих та політичних процесів у Полтавській області. В зустрічі приймали участь виконавчий директор всеукраїнського громадського об’єднання «Національна Асамблея інвалідів» Наталя Скрипка, менеджеру з розвитку, організації діяльності та звітування Міжнародної фундації виборчих систем Мелані Поулсен, а також керівники департаментів облдержадміністрації. У підсумку створили 25 взаємопов’язаних команд по 2 людини для обстеження об’єктів у кожному районі області. Пілотний проект втілюється за підтримки Посольства Канади в Україні, агенції міжнародного розвитку USAID та Міжнародного фонду виборчих систем IFE.
26 січня Полтавську область відвідали експерти і представники Проекту Німецького Товариства Міжнародного Співробітництва (GIZ) «Реформа управління на сході України», зокрема – міжнародний експерт Проекту Штефан Дрегер (Німеччина) з метою обговорення ходу реалізації проекту «Реформа управління на сході України». Обговорили питання реалізації проектів Міжмуніципального співробітництва, а також утворення Центрів надання адміністративних послуг. Наступного дня у Нових Санжарах провели навчання для очільників сільських та селищних рад району задля ознайомлення присутніх з основною метою міжмуніципального співробітництва (ММС) в контексті реалізації широкомасштабної реформи місцевого самоврядування в Україні.
9 лютого перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький та заступник директора Департаменту економічного розвитку Дмитро Орлов зустрілися із представниками Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні Маргарітою Хайді Васкес Панес та Гаріком Чілінгаряном. Мова йшла про сприяння ослабленню напруги в суспільстві та створенню стабільності і безпеки та відношення громадськості до судової справи відносно Харківського міського голови Геннадія Кернеса, а також до російського капіталу на українському ринку. У рамках реалізації Проекту українсько-німецького технічного співробітництва «Енергоефективність у громадах», що реалізується GIZ, протягом 9-11 лютого в Полтавській області перебувала делегація експертів Проекту: заступник директора проекту GIZ пані Іма Хренова-Шимкіна та експерт Маріо Бодем. 9 лютого провели семінар для представників органів державної та місцевої влади «Впровадження енергоефективних заходів у громадських будівлях із застосуванням механізму ЕСКО. Роль органів державної та місцевої влади». 10 лютого відбувся практичний семінар для представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків області «Впровадження енергоефективних заходів у житлових будівлях із застосуванням механізму ЕСКО. Роль ОСББ». 11 лютого експерти Проекту провели практичний семінар з впровадження діалогової платформи для представників всіх консорціумів, створених в рамках Проекту в п’ятьох областях країни, на чолі з Полтавською облдержадміністрацією, Дніпропетровською обласною радою, Житомирською, Чернівецькою та Сєверодонецькою міськими радами. Метою Проекту українсько-німецького співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах» є підтримка здатності місцевого самоврядування виконувати роль провідної сили в Україні щодо впровадження заходів з енергоефективності. Проект надає технічну підтримку містам-партнерам, а також сприяє у доступності до фондів та кредитних ліній для фінансування з енергоефективності.
9 березня голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко зустрівся з фахівцями Світового банку в рамках Місії з підтримки впровадження Проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». У складі делегації були керівник програм з питань охорони здоров’я, освіти, соціального захисту та вразливості внаслідок конфлікту Білорусії, Молдові та України, Європи і Центральної Азії пан Фон Зао, експерт із комунікаційної та інформаційної підтримки пан Кіт Конлон, фахівець Світового банку з питань охорони здоров’я Олена Дорошенко, радник з фінансування системи охорони здоров’я МОЗ України Нінель Кадирова, заступник директора КЗ «Центр медичної статистики МОЗ України» Сергій Дяченко, в.о. начальника управління координації центрів реформ МОЗ України Леся Карпінська, консультант з впровадження системи DRG Катерина Россол. Анонсували пілотний проект «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей», який впроваджують за рахунок коштів позики Світового банку (41 млн дол) та співфінансування за рахунок бюджетних коштів (4,1 млн дол). У реалізації проекту братимуть участь обласний клінічний кардіологічний диспансер, інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та клінічна лікарня імені Миколи Скліфосовського, центральні міські та районні лікарні, Центри первинної медико-санітарної допомоги.
30 березня голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко та заступник директора Департаменту економічного розвитку Дмитро Орлов зустрілись з делегацією Посольства Республіки Болгарія в Україні - Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Болгарія в Україні Красіміром Мінчевим та Першим секретарем Посольства Республіки Болгарія в Україні Каліном Калчєвим. Обговорювали перспективи розвитку регіонального співробітництва між Полтавською областю та адміністративними областями Болгарії в економічній, туристичній та гуманітарній областях. Валерій Головко запропонував провести в регіоні українсько-болгарський бізнес-форум, запросив болгарських гостей та підприємців прийняти участь в Сорочинському ярмарку, який відбудеться 16-21 серпня. Пан Посол Красімір Мінчев наголосив на необхідності співпраці між містами-побратимами Полтавою і Велико-Тирново, а також налагодженню нових побратимських стосунків між містами Болгарії та Полтавщини.
До теми: Головко та Біленький їздили у Німеччину за рахунок німців