21 березня на апаратній нараді в голови області обговорили шляхи недопущення екологічних проблем Полтавщини. Зокрема, як запобігти масштабним торф’яним пожежам, які виникали 2015 року, та ситуації з розмиттям берегоукріплення Кременчуцького водосховища.
Щодо останнього, то, зі слів заступника голови ОДА Романа Товстого, потрібно близько 70 мільйонів гривень. Таку суму планують отримати від держави.
– Маємо домовленість з Міністерством екології щодо фінансування берегоукріплення Кременчуцького водосховища, – зауважив Роман Товстий. – Там у нас катастрофічна ситуація – потрібно берегоукріплення на 5 кілометрів 300 метрів вартістю близько 70 мільйонів гривень. На 50 мільйонів уже позитивна відповідь у нас є, але ми намагаємось дожати Мінекології, щоб отримати повну суму, оскільки розуміємо, що це питання загальнодержавного рівня і є катастрофічним.
Щоб запобігти масштабним торф’яним пожежам, планують відновити систему меліорації.
– Ми повинні зрозуміти, де брати воду для гасіння торф’яних пожеж, які ми мали 2015 року. Тоді ми возили воду для тушіння торф’яників за 30 кілометрів. Яка ж вартість гасіння такої пожежі? Це не проблема однієї області. Потрібно виходити на рівень держави, оскільки неспроможні сьогодні обласні та місцеві бюджети профінансувати таку масштабну роботу. Наша спільна задача через ДСНС підняти на інший рівень питання щодо ініціативи відновлення системи меліорації Полтавської області. Я хотів би, щоб почали роботу по відновленню системи меліорації та доступ до водоймищ саме тих районів, де виникали минулого року такі пожежі (Оржицький, Глобинський, Семенівський райони…).
Роман Товстий додав, що «в районах уже визначено близько 10 місць для перекатів, що мають підняти рівень води – це унеможливить розповсюдження пожеж».