Обласна влада планує закупити сучасне медичне обладнання на 10 млн грн

Влада
Ольга Матвієнко18 липня 2016 о 16:431116 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Обласна влада планує закупити сучасне медичне обладнання на 10 млн грн
На сесії обласної ради проситимуть про виділення додаткових коштів на медицину.

Обласна влада планує закупити сучасне медичне обладнання на 10 млн грнФото – poradumo.pp.ua

Дві артроскопічні стійки, два сучасні УЗД-комплекси, обладнання для лікування хворих, що постраждали в наслідок аварії на ЧАЕС, сучасний, рентген-прозорий операційний стіл – все це обласна влада хоче придбати для лікарень Полтавщини. Про це повідомили у прес-службі Полтавської ОДА.

Медичній галузі області сьогодні не вистачає понад 154 млн грн. Про це під час щотижневої апаратної наради у голови Полтавської ОДА повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

Полтавські медики подали до профільного міністерства власні пропозиції щодо розподілу коштів резерву медичної субвенції. Із цієї суми 70 млн грн – видатки на зарплату, закупівлю медикаментів, харчування хворих, сплата за енергоносії тощо.

Окрім того, на розгляд чергової сесії обласної ради Департамент виносить пропозиції щодо змін до річного бюджету, зокрема, про виділення додаткових коштів у сумі 23,5 млн грн. З них 13,5 млн грн буде використано для фінансування обласних медичних закладів. Насамперед для закупівлі медичних препаратів та поліпшення харчування хворих у лікарнях обласного підпорядкування.

Обласна влада планує закупити сучасне медичне обладнання на 10 млн грнВіктор Лисак. Фото надане прес-службою Полтавської ОДА

Для прикладу, додаткові гроші планується направити для закупівлі продуктів харчування у три спеціалізовані медичні заклади – обласні клінічні шпиталі для ветеранів війни у Полтаві, Кременчуці та Лубнах. Також за ці кошти мають намір закупити вкрай необхідні препарати хіміотерапії для онкохворих полтавців, для лікування серцево-судинних хвороб, вакцину проти гепатиту В та грипу напередодні сезонного піку захворювання, медичні вироби для проведення коронографії тощо.

Решту 10 млн грн профільний департамент запланував витратити на капітальні видатки – тобто закупівлю сучасного обладнання для обласних медичних закладів. Щоб покращити якість лікування, за ці кошти мають намір придбати дві артроскопічні стійки вартістю 2,9 та 2,7 млн грн.

– Можна говорити, що не потрібно вкладати кошти в капітальні видатки, пустити гроші на проїдання – харчування, ліки, – коментує директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак. – Але нам необхідні дві сучасні артроскопічні стійки в обласну лікарню імені Скліфосовського та у лікарню відновного лікування. Створено обласне травматологічне відділення, яке надає допомогу всім мешканцям області, а також ортопедичне відділення. На сьогодні, щоб провести оперативне втручання і лікування, потрібно, щоб пацієнт перебував у стаціонарі 21 добу. Одна доба перебування в середньому коштує 300 гривень, повний курс лікування — понад 6 тисяч гривень. Якщо застосуємо нові методи лікування, то вартість знижується до 1,5 тисяч гривень. Тобто закупівля нового обладнання дозволить покращити якість лікування і здешевити його в чотири рази.

Обласна влада планує закупити сучасне медичне обладнання на 10 млн грн

Ще одна необхідна закупівля – це два сучасні УЗД-комплекси, вартістю 1,5 млн грн кожен, для урологічного відділення та відділення анестезіології та інтенсивної терапії Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського. Як пояснює Віктор Лисак, УЗД-апарат одного відділення вже відслужив 15 років і двадцять разів ремонтувався, а в реанімацію апаратуру взагалі доводиться доправляти з іншого відділення.

Майже 260 тисяч гривень заплановано для закупівлі обладнання для лікування хворих, що постраждали в наслідок аварії на ЧАЕС. Ще 1 млн грн – щоб придбати для лікарні відновного лікування сучасний, рентген-прозорий операційний стіл.

– Ортопедичне відділення виконує велику кількість оперативних втручань. Ми пропонуємо придбати новий стіл, який знизить час проведення операції на 40 хвилин, – пояснює головний медик області. – Давно про це говорили, але зараз питання постало особливо гостро. І черга пацієнтів постійно росте. Інтенсивність процесу велика: за день хірурги оперують від 4 до 6 пацієнтів.

Пропозиції медиків голова ОДА Валерій Головко підтримав і зауважив:

– Хороші ініціативи потрібно підтримувати фінансово, бо без грошей ідеї отак ідеями й залишаться. Тому пропозиція: зробіть екскурсії депутатам обласної ради до лікувальних закладів. Бо ступінь популізму перевищує будь-яку межу і неприємно, коли депутати намагаються спекулювати на цій темі. З нашого боку ми повинні якісно відпрацьовувати програми і презентувати їх депутатам обласної ради. Якщо переконувати не вдається у сесійній залі, то потрібно переходити у лікувальний заклад – і наочно показувати, куди витрачаються кошти і що необхідно ще придбати.

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter