30 травня в Полтавській ОДА говорили про причину високої ціни на гречку та чому аграрії Полтавщини неохоче погоджуються засівати нею поля.
Нагадаємо, що ціни на гречку нині досягають близько 40 гривень за кілограм.
– Щодо гречки, про яку нині багато розмов, маємо посіяти понад 4 тисячі гектар. Питання на контролі Міністерства аграрної політики, – розповів Директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов. – Це завдання відпрацювали з районами, 10 районів уже з таким завданням справились. Проте є питання. Держава значно збільшила закупівельну ціну за форвардними контрактами аграрного фонду – 15 тисяч гривень за тону зерна гречка. При нормальній урожайності на рівні 20 центнерів з гектара економічний ефект від вирощування гречки можемо порівняти з ефективністю кукурудзи. Є і інша сторона медалі. Що таке 15 тисяч гривень за тону? При виході вже крупи із зерна гречки вартість самої сировини складає 23 гривні за кілограм. А якщо ж додати ще доставку, упаковку, націнку торгових мереж – маємо таку скандальну ціну. Тож ми, не піднявши ціну, практично не зможемо переконати аграріїв й зацікавити у збільшенні посівів цієї культури.
Вислухавши таку доповідь, очільник Полтавської ОДА Валерій Головко наголосив про цінність гречаної крупи та необхідність винести питання на вищий рівень обговорення.
– Гречка – це одна з основних рослинних культур, яка виступає профілактикою ракових захворювань, – зауважив він. – Давайте піднімемо це питання на трішки інший рівень, і подивимось, що ми маємо сьогодні можливість мати інший урожай.