В Полтавському обласному військкоматі відбулися перші інструкторсько-методичні збори і навчання для центрів контрактної армії. Долучилися до семінару голови райдержадміністрацій, які повинні посприяти у створенні таких центрів на місцях, районних військових комісарів, які, власне, й координуватимуть відбір майбутніх контрактників на першому – районному етапі. Про це йдеться на офіційному сайті Полтавської ОДА.
Під час зібрання присутнім на конкретних прикладах демонстрували, як правильно облаштувати стаціонарний та мобільний агітаційні пункти, розповідали, як правильно популяризувати військову службу за контрактом.
– Питання контрактної армії нині в пріоритеті, військові дії на Сході України не закінчились. Сьогодні стоїмо на етапі формування потужної української армії, – прокоментував Валерій Головко, голова Полтавської ОДА. – Від того, наскільки якісно ми проведемо набір на військову службу за контрактом, залежить, чи буде наступна хвиля мобілізації. Я особисто налаштований, щоб ми зробили крок щодо відновлення і формування нової якості української армії – професійної, контрактної. Полтавці, які хочуть пов'язати свою долю з армією, повинні знати про переваги та забезпечення з боку держави. Тим більше, що держава в особі Президента, Уряду і Верховної Ради дає нам з вами потужний інструмент. Йдеться про речове забезпечення військових-контрактників, соціальний захист та суттєве фінансове забезпечення. Хлопці і їхні родини повинні знати, що після підписання контракту їх направлятимуть не на передову, а в навчальні центри.
Як зауважив заступник військового комісара по роботі з особовим складом підполковник Едуард Бородай, після підписання контракту майбутні військові направляються не в зону АТО, а на двомісячне навчання до військових навчальних центрів. Далі контрактників за фахом працевлаштовують у військові частини. На сьогодні мінімальна зарплата контрактника коливається від 7 тисяч гривень для стрільця та від 8 тисяч для головного старшини.
Лави контрактників цілком можуть поповнити демобілізовані учасники АТО. Тим більше, що 1200 з них зараз у пошуках роботи перебувають на обліку у центрах зайнятості. Очільник ОДА наголосив, що армії як ніколи потрібні саме їхній досвід, здобутий в боях на передовій.
Поміж іншим, такі методичні навчання з ініціативи голови ОДА проведуть у всіх районах області.
Нагадаємо, що із Полтавської області на навчання вже відправили близько двох сотень чоловіків, які виявили бажання служити в ЗСУ на контракті.