Сесія Полтавської обласної ради: за слад комісій проголосували пакетом

Влада
Ольга Матвієнко11 грудня 2015 о 10:011756 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Сесія Полтавської обласної ради: за слад комісій проголосували пакетом
На порядку денному – ще один заступник голови та голови профільних комісій.

У Полатві вчертверте зібралися на сесію Полтавської обласної ради (оновлюється)У Полтавській обласні раді продовжується установча сесія. Фото Ольги Матвієнко

11 грудня відбувається четверте засідання першої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання. Нагадаємо, що на попередніх трьох обирали голову. Голосування відбувалося чотири рази. У результаті 46 голосами обрали Олександра Біленького, представника «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», а його першим заступником – Євгена Холода із «Батьківщини».

Роботу депутати почнуть із невеликого тренінгу.
Сьогодні повинна запрацювати електронна система для голосування «Рада», яка значно пришвидшить роботу. Нагадаємо, що на попередніх засіданнях депутатам доводилося голосувати підняттям карток, а лічильна комісія підраховувала голоси та оголошувала результати.

Кандидати у комісії

На порядку денному, як і зазначали раніше, головні питання – обрання заступника голови облради та складу профільних комісій. Депутати неохоче розголошують імена кандидатів і на заступника, і в голови комісій.

– Сьогодні голова, це його право, оголосить кандидатуру, проведемо таємне голосування. Кандидатура – нехай це буде сюрпризом, але це гідний кандидат, і ви будете задоволені, – розповів Євген Холод, перший заступник голови Полтавської обласної ради («Батьківщина»). – Наша фракція претендує на комісію з екології та комісію ЖКГ.

Петро Ворона, член фракції «Солідарність», інтригу не тримає. За його словами, на посаду заступника голови обласної ради планують висунути Анатолія Ханка.

– Кандидатура, з огляду на його національно-демократичну спрямованість та участь в АТО, є дуже позитивною, – сказав Ворона. – Ми висуваємо Валерія Капленка на голову комісії з аграрної політики, Геннадій Коваленко – комісії з питань учасників бойових дій та ветеранів.

Сергій Соловей зазначив, що їхня фракція також планує висунути кандидата у комісію з питань учасників бойових дій.

До речі, профільних комісій обласної ради, як і фракцій в оновленому депутатському корпусі, десять.

10.20 Депутати склади присягу та отримують депутатські посвідчення.

Сесія Полтавської обласної ради: на посаду заступника голови облради пропонують свободівця (оновлюється)

Євген Холод про обрання першим заступником:

– Я вже не в тому віці, щоб дути щоки і ображатися. Не шкодую, що фракція «Батьківщина», аби припинити безлад, який панував на попередніх засіданнях, не висувала свою кандидатуру. У «Солідарності» дуже багато молодих, активних депутатів, тож ми погодилися і дали їм карт-бланш, поступилися цією посадою, заради того, щоб трохи понизити градус. Інакше ми б тільки місяці три-чотири тільки голову обирали. Амбіції та емоції – не про нас.


10.40 Нагородили лауреатів обласної премії імені С. А. Ковпака. Серед нагороджених – учасник антитерористичної операції старший лейтенант Володимир Шипов. Хлопець служить у складі Національної гвардії України. За півроку побував практично скрізь у Донецькій області.

Протести проти Уряду

10.50 Виступили представники фракцій «Свобода» і Партія простих людей Сергія Капліна, які просять депутатів підтримати звернення до Президента щодо відставки Уряду та Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. Виступив також Руслан Богдан від фракції «Батьківщина».

– Хочу дещо роз’яснити той факт, що ми під час виборів голови Полтавської обласної ради підтримали кандидата від «Солідарності». Так, наша фракція також не згодна із діями Уряду, із податком на пенсії, і з діями керівника Нацбанку, який нищить банківську систему. Але ж було дві спроби голосувати, коли ми висували своїх кандидатів, яких не підтримували. Тому ми втретє не висували кандидата, щоб не поглиблювати протистояння і підтримали кандидата від найбільшої фракції. Ми будемо сподіватися, що це не буде відображенням політики центральної влади.

11.01 До слова вийшли представники громадськості. Їхнє звернення стосується обрання сьогодні заступника голови облради:

– Ми зверталися щодо скорочення посади другого заступника голови Полтавської обласної ради, адже ми декларували на Майдані те, що будемо економити бюджетні кошти. Також хочемо нагадати, щодо несумісності депутатського мандату та посад, які займають дехто із депутатів у апараті Полтавської облдержадміністрації. Ми вбачаємо у цьому конфлікт інтересів, – виступив Олександр Лещенко, ГО «Громадський Майдан Полтавщини».

Голосування за заступника

Як і говорив екс-голова ради Петро Ворона перед початком засідання, Олександр Біленький висунув на посаду свого заступника Анатолія Ханка.

– Сашка (Олександра Біленького – авт.) знаю років 17, спортивним орієнтуванням разом займалися, разом допомагаємо учасникам АТО, на Майдані він був. Тому, думаю, нам буде комфортно працювати. Тим більше, що я маю союзника – Євгена Холода із фракції «Батьківщини» і ми спрацюємося, – прокоментував своє висунення Ханко.

Депутат зазначив, що із самого початку на посаду пропонували іншого кандидата. За свідченнями декого із депутатів, пропонували Сергія Солов’я із фракції «УКРОП», але дійшли висновку, що він не набере достатньої підтримки.

У результаті голосування Анатолій Ханко набрав 50 голосів, а отже, став заступником голови Полтавської облради. Ігор Горжій, секретар лічильної комісії, пожартував, що вірогідно Ханка із такою підтримкою можна було сміливо висувати на посаду голови. Усього голосували 70 депутатів із зареєстрованих у залі 76. Один бюлетень визнали недійсним.

11.54 Депутати перейшли до розгляду питання про утворення та обрання постійних комісій Полтавської обласної ради.

Комісія з регламенту, депутатської діяльності, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю:

Авраменко – голова

Олександр Сухань – заступник

З питань бюджету та управління майном:

Микола Бондар – голова

Ірина Степаненко – заступник

З питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр:

Сергій Мамоян – голова

Олег Діденко – заступник

З питань охорони здоров’я та соціального захисту населення:

Людмила Овчаренко – голова

Марина Рябокінь – заступник

З питань освіти науки та культури:

Сергій Шевчук – голова

Валерій Прядко – заступник

З питань екології та раціонального природокористування:

Ігор Горжій – голова

Сергій Жук – заступник

З питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку:

Ігор Сірик – голова

Гамза Сергій – заступник

З питань аграрної політики та земельних відносин:

Валерій Капленко – голова

Володимир Куцовол – заступник

З питань забезпечення правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, забезпечення прав і потреб військових та учасників бойових дій:

Геннадій Коваленко – голова

Сергій Соловей – заступник

З питання молодіжної політики, спорту та туризму:

Олександр Алексюк – голова

Іван Близнюк – заступник

Не всі депутати задоволені таким голосуванням. Із 78 депутатів, зареєстрованих у системі, за рішення в цілому проголосували 58 депутатів.

Зокрема, Петро Ворона зауважив, що не всі фракції, як було домовлено раніше, отримали під свою відповідальність комісії. Прозвучали також зауваження про те, що у профільні комісії не увійшли спеціалісти у тих галузях, за які вони відповідають: наприклад, медичну «комісію» повинен був очолити медик, а в комісію з природокористування увійти користувачі мисливськими угіддями.

12.28 Сесію нарешті закрили

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter