Цього тижня планується підписання угоди про співпрацю із "Укрнафтогазвидобування".
Сьогодні, 19 травня, у приміщенні Полтавської облдержадміністрації відбулася нарада з питань співробітництва між підприємствами нафтогазового комплексу області, обласною державною адміністрацією і обласною радою щодо розвитку нафтогазового комплексу, соціальної інфраструктури нашої області та зміцнення обороноздатності держави. Говорили про проект угоди.
Скільки коштів Полтавська область отримає у результаті скріпленої
підписами співпраці між обласною владою та нафтовиками, поки не відомо. Подробиць документу поки що не афішують, мовляв, інформацію оприлюднять після підписання
Нараду, на якій були присутні приблизно десять представників підприємств нафтогазового комплексу області, провів Андрій Пісоцький, новопризначений перший заступник голови облдержадміністрації. Нагадаємо, раніше цю посаду займав Олег Пругло.
Це була попередня зустріч, на якій чиновник мав на меті познайомитися із нафтовиками та вислухати їхні побажання й пропозиції щодо можливої майбутньої співпраці та підписання угоди про співпрацю. Щоправда, конкретики щодо сум не прозвучало.
– Ми зверталися до підприємств нафтогазової галузі, через нестачу коштів у бюджеті ми були змушені шукати додаткові джерела для будівництва фортифікаційних споруд, тому зверталися до вас, – мовив Андрій Пісоцький до присутніх. – Так як ситуація була дуже термінова на рівні держави, тому ми зверталися і вказували яке підрємство визначено підрядником, це "Полтаватрансбуд". Але хотілося б, щоб ми вибудували роботу трішки в іншому напрямку. Маємо соціально-економічні угоди між облдержадміністрацією, облрадою, нафтогазовими підприємствами. Тому хочу, аби ми визначилися, як будемо працювати далі. В чому ми можемо бути корисними для вас, а чим ви можете допомогти нам.
До слова, присутні нафтовики натякнули, що допомагають розвивати інфраструктуру області не лише в рамках виконання умов угоди, а й поза нею. Проте суми, яку можуть для допомоги виділити нафтогазові підприємства області – різні. Тобто не кожне підприємство може дозволити собі поділитися серйозною сумою.
До теми: полтавські будівельники готуються здати першу чергу фортифікаційних споруд на Сході
Серед питань, які були озвучені присутніми нафтовиками – як буде формуватися принцип вкладів, внесків в рамках співпраці. Підприємці хотіли конкретики щодо умов, на що Пісоцький відповів:
– Ми зібралися познайомитися, я хотів би почути ваші пропозиції, щоб разом прийняти якісь рішення.
Куди використають кошти після підписання угоди
Підхід до виконання угоди, за переконаннями Пісоцького, потрібно узгоджувати із кожним підприємством індивідуально.Серед проблем області, куди вкрай необхідно вкласти кошти, Пісоцький називає ремонт доріг і зведення фортифікаційних споруд.
– Нам не вистачає коштів на доріг. Першочергово ремонтувати дороги будуть там, де знаходяться ці підприємства. Це Гадяцький, Зіньківський, Оржицький, Диканський, Машівський райони, – говорить Андрій Пісоцький і зауважує, що самі нафтогазові підприємства ці дороги і розбивають. – Тому що вони перевозять важкою технікою труби, різні механізми. От говорять, мовляв, нехай платять ті, хто возить. А хто продає? Тому платить нехай той, хто і возить, і продає видобутий конденсат.
Кошти спрямують не лише на дороги, а на інфраструктуру і на зведення фортифікаційних споруд. Проте й тут про суму не говорять.
– Ми ще не розробили механізм, як все це відбуватиметься, – резюмував Пісоцький. – Сьогодні ми поспілкувалися,далі чекатимемо на зворотній зв’язок із керівниками нафтогазових підприємств, щоб ті надали свої пропозиції. Сядемо, подумаємо, приймемо спільне рішення.
Конкретної дати нової зустрічі, на якій власне й відбудеться підписання угоди, не назвали. Проте, Пісоцький звернувся до присутніх представників нафтогазових підприємств і озвучив сподівання, що між ними та обласною владою буде більше порозуміння та допомоги.
– Я сам працював підприємцем, тому добре розумію як це. І тому хотів би, щоб наша співпраця будувалася на розумінні, – оптимістично заявив Пісоцький.
До теми: Головко пояснив, чому Полтавщина не користується власним газом і нафтою
Також читайте: На Полтавщині бійців АТО забезпечити житлом планують за кошти від видобутку газу