У Полтаві за місяць виявили шість корупційних порушень

Влада
Ольга Матвієнко26 червня 2016 о 15:50972 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві за місяць виявили шість корупційних порушень
Учасниками корупційних скандалів стали чиновники із Полтави, Кременчука, Карлівки, Великобагачанського району.

У Полтаві за місяць виявили шість корупційних порушеньЮрій Ромашко та Олександр Ткаченко, представники руху «Під контролем»

24 червня відбувся брифінг представників всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем». По всій Україні вивчили близько 100 випадків зловживань у місцевих радах, серед яких декілька і в Полтавській області.

У полі зору всеукраїнського руху «Під контролем» знаходиться близько 330 рад – міських, обласних та районних. За 1 місяць представники ініціативи виявили близько 100 випадків, які містять ймовірні ознаки політичної корупції. А це означає, що майже у кожній третій раді є посадовці, яких помітили у корупційних правопорушеннях. Представники руху закликають політичні партії позбавляти мандату депутатів, які причетні до політичної корупції.

– Корупція на регіональному рівні не має партійного забарвлення і притаманна усім політичним партіям в Україні, – переконаний Юрій Ромашко, представник руху «Під контролем» у Полтаві. – Ми стаємо свідками того, як місцеві політики готові поступитися власними ідеологічними переконаннями та партійними інтересами заради особистих інтересів, які часто містять ознаки корупції. Полтавщина, на жаль, не виняток. Лише за один місяць нашої діяльності зафіксовано шість корупційних правопорушень представників абсолютно різних політичних сил. Саме тому партії повинні позбавляти мандату депутатів, помічених у корупції, – вважає Юрій Ромашко. Він навів у приклад декілька показових кейсів, «героями» яких виступають члени місцевих рад з усієї Полтавської області, зокрема з Полтави, Кременчука, Карлівки, Великобагачанського району.

Читайте також: Полтавський нардеп узяв на поруки екс-голову Глобинської РДА

Зібрану інформацію також направлятимуть до правоохоронних органів (зокрема, до Національного агентства з питань запобігання корупції) для реагування. Окрім цього, представники руху зараз працюють над ще одним продуктом.

– Ми вивчаємо декларації депутатів міської та обласної ради, а також посадових осіб виконавчих комітетів, – розповів інший представник руху Олександр Ткаченко. – У результаті аналізу сформуємо рейтинги «найбагатших», «найквартирніших», «найземельніших» та ще багато інших «най» серед полтавських та черкаських депутатів та посадових осіб, – додав Олександр Ткаченко.

Довідково:

Рух «Під контролем» виник 12 травня 2016 року. Його головне завдання – систематизація та виявлення ознак корупції в діяльності місцевих депутатів, мерів міст та посадових осіб державних органів влади. За час існування руху до нього приєдналося понад 70 громадських організацій. У Полтавській та Черкаській області він представлений Інститутом аналітики та адвокації. Фігурантів політичної корупції визначають на основі п’яти критеріїв: прозорість та підзвітність, відкритість, наявність корупційних ризиків у роботі місцевої ради, політична корупція та конфлікт інтересів. На основі цих критеріїв також невдовзі з'явиться Індекс політичної корупції в органах місцевого самоврядування України.

Юлія Козіна

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter