В Україні ухвалили закон про роздержавлення преси

Влада
Ольга Правденко26 листопада 2015 о 09:221074 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 В Україні ухвалили закон про роздержавлення преси
Органи влади і місцевого самоврядування більше не зможуть бути співвласниками і власниками ЗМІ.

В Україні ухвалили закон про роздержавлення пресиЗакон набирає чинності з 1 січня. Фото з сайту ru.tsn.ua

24 листопада Верховна Рада ухвалила закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», – пише osvita.mediasapiens.ua

Закон, який набирає чинності з 1 січня 2016 року, передбачає роздержавлення преси: вихід органів влади і місцевого
самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованих ЗМІ або перетворення друкованих ЗМІ, заснованих центральними органами виконавчої влади, на офіційні друковані видання.

Згідно із законом реформування друкованих засобів масової інформації
та редакцій здійснюється у два етапи: перший - протягом одного року з дня набрання чинності законом та другий - протягом наступних двох років.

На першому етапі здійснюється реформування друкованих ЗМІ та редакцій, які звернулися з відповідними клопотаннями та були внесені до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Держкомтелерадіо.

На другому етапі здійснюється реформування друкованих ЗМІ та редакцій, які не реформовані на першому етапі.

Протягом чотирьох місяців з дня набрання чинності законом засновники
(співзасновники) друкованого ЗМІ та редакції зобов'язані погасити борги з обов'язкових платежів, ліквідувати заборгованість із заробітної плати та виконати інші фінансові зобов'язання відповідно до законодавства.

Рішення про реформування друкованого ЗМІ та редакції приймається їх засновниками (співзасновниками) за участю трудового колективу. При цьому трудовий колектив має пріоритетне право у визначенні способу реформування.

Нагадаємо, що говорити про роздержавлення преси в Україні почали ще 10 років тому, коли у 2005 році наша держава взяла зобов’язання перед Радою Європи ухвалити цей закон.

Читайте також: Порошенко підписав закон про допомогу пораненим добровольцям і волонтерам

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter