Олександр Козинець описав «Першочергові завдання для Президента України»

Конкурси
Юлія Обелець12 червня 2014 о 16:401902 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Олександр Козинець описав «Першочергові  завдання для Президента України»
Ще один народний журналіст написав своє бачення першочергових завдань для Президента України.

Олександр Козинець описав «Першочергові завдання для Президента України»

Нагадаємо, що цикл подібних матеріалів публікуємо у рамках конкурсу на премію від «Коло».

«Першочергові завдання для Президента України»

Ще пів року тому ніхто б не повірив, що 25 травня 2014 року, президентом нашої держави стане Петро Порошенко. Аби довго не дискутувати про причини такого вибору українців, можна сказати лише одне – головним ресурсом новообраного президента була війна на Донбасі. Вміле використання технології першого туру, відсутність серйозних конкурентів, лояльність провідних ЗМІ, все це і багато іншого зробили Петра Порошенко п’ятим президентом України.

Що далі…. Безумовно, ще рано робити висновки, пройшло небагато часу, але поки що крім палкої промови на своїй інавгурації ніяких дій. Які ж першочергові завдання сьогодні у нового президента?....

Перше. Зупинка війни на Донбасі. Це те, чого від нього чекає вся Україна, незалежно від політичних поглядів, це те, чого від нього чекає увесь цивілізований світ. Поки що не зрозуміло, як буде вирішуватися ця проблема, але рішучості не має і це факт. В нашій державі війна - це треба визнати і сказати публічно. А якщо війна – де військовий стан, де армія? За останні декілька місяців стало зрозуміло, що ми не виграємо війну силами АТО. Президент поки що мовчить. Кожен втрачений день - це вбиті і скалічені українські солдати, це десятки жертв серед мирного населення, це тисячі біженців. Кожен день нас наближає до прірви, з якою дуже важко буде потім вибратися. Донбас на межі гуманітарної катастрофи.

Друге. Боротьба з корупцією. Якщо він не зможе «зламати хребта» всеохоплюючій корупційній машині, то можливо, нас знову чекають дострокові вибори президента вже через 2-3 роки. В країні потрібно міняти абсолютно все: суди, прокуратуру, МВС, армію, податкову, митницю, держслужбу. Усі ці структури дуже корумповані і їх робота малоефективна. Чи зможе бізнесмен, який став новим президентом, побороти систему, часиною якої він був до останнього часу? Дуже велике запитання…

Третє. Оголошення позачергових парламентських виборів. Більшості людей в цій країні зрозуміло – з таким парламентом, який зараз існує, неможливо ухвалювати закони, які б дали можливість будувати успішну країну. Регіонали і комуністи нікуди не підуть самі, їм відступати нікуди. Але є багато питань щодо правових підстав оголошення нових виборів в Раду. Якщо ж все таки вибори не відбудуться – доведеться домовлятися, а це знову компроміс з бандитами, казнокрадами і колабораціоністами.

Четверте. Відбудова економіки. Це і налагодження діалогу з Росією і залучення західних інвесторів, створення нових робочих місць і багато чого іншого. Президент має дати імпульс для економічного зростання. Побудова енергоефективної, висококонкурентної економіки має стати одним з першочергових завдань.

П’яте. Люстрація влади. Все дуже просто і складно водночас. Люди, які при колишній владі, крали, скоювали злочини, створювали корупцію мають бути не тільки відсторонені від своїх посад , але й суворо покарані. Поки існує безкарність, можливість домовитись, дати хабара, відкупитись, ми не побудуємо нової країни. Поки ті, у кого руки по лікоть у крові будуть керувати міліцією і спецслужбами ми не зможемо покарати продажних суддів і прокурорів. Поки ті хто крав у своєї держави і її громадян мільярди не сядуть у в’язницю, ми не зможемо побудувати ефективну економіку. Мають прийти нові люди, нові обличчя в усі сфери життя і Президент, як гарант прав громадян, має всіляко цьому сприяти і це підтримувати.

Олександр Козинець