Моніторингова група виявила порушення умов тримання осіб у Полтавській установі виконання покарань (№23). Про це йдеться на офіційному сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Під час перевірки виявилося, що утримують в’язнів з певними порушеннями.
Зокрема, у в’язниці №23 значну кількість камер установи не використовували, бо вони потребують ремонту. Невикористання камер – порушення національних та європейських стандартів, що визначають норми житлової площі для ув’язнених.
Ще одне із порушень – відсутність достатньої площі у камерах. Наприклад, у камері загальною площею 12,5 м2 на кожного ув’язненого припадало лише по 2 м2. Тоді як встановлена законом мінімальна норма складає 2,5 м2. Зафіксували і порушення норм житлової площі стосовно осіб, засуджених до довічного позбавлення волі.
Ув’язнених тримають майже без води, обмежують у світлі. В камерах недостатньо природнього та штучного освітлення, відсутні бачки з питною водою. У самих камерах збірного відділення відсутні вікна та доступ до свіжого повітря. Крім того, виявили й проблеми щодо температури. Зокрема, денна температура повітря в карцерах установи, в яких трималися ув’язнені без верхнього одягу та відповідного взуття, становила лише 15º С.
Належні умови створені лише для тих засуджених, які займаються господарським обслуговуванням та для неповнолітніх і жінок.
Ще одне із зафіксованих під час перевірки порушень – адміністрація установи не фіксує точний час перебування осіб у збірному відділенні після прибуття до установи, який повинен становити не більше двох годин.
– Як наслідок, під час спілкування ув’язнені скаржилися на тривалий час перебування у зазначеному відділенні (в окремих випадках – до 7 годин), – йдеться у звіті моніторингової групи на сайті Уповноваженого ВР України з прав людини.
В установі не ведеться облік осіб, які потребують замісної підтримувальної терапії, через що неможливо оцінити якість та своєчасність надання медичної допомоги наркозалежним хворим. Також працівники установи не змогли надати документів, які б підтверджували проведення обов’язкового медогляду ув’язнених.
Засуджені до довічного позбавлення волі не мають можливості отримувати стаціонарне лікування, бо відсутня відповідна камера-палата. Тому вимушені отримувати лікування лише в амбулаторних умовах.
До теми: У жіночій колонії під Полтавою засуджені змагалися за право бути найкращим кухарем (фото, відео)