На кожного хворого у Полтаві з бюджету виділяється 2866 гривень на рік

Народні новини
19 листопада 2014 о 07:181233 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 На кожного хворого у Полтаві з бюджету виділяється 2866 гривень на рік
«Інститут аналітики та адвокації» провів дослідження бюджету і витрат медичних закладів м. Полтави, яке показало, скільки насправді виділялося на охорону здоров’я полтавців у 2013 році.

На кожного хворого у Полтаві з бюджету виділяється 2866 грbdtym на рікСоціологи порахували, скільки Полтава витрачає на лікування однієї людини. Фото – vezha.org

У результаті дослідження експерти дізналися, що загалом на потреби медичних закладів Полтави виділяється понад 169 млн. грн. Варто вдуматися у цю цифру: на лікарні у місті, де мешкає 289 831 осіб, виділяється 169 703 000 грн., що складає близько 551 грн. на людину, зверталася вона до лікаря чи ні.

З цієї суми на одного полтавця, навіть якщо він не ходив на прийом, закладається 19,18 грн. на ліки та інші засоби, 5,22 грн. – на харчування, 55,07 грн. – на комунальні послуги.

Ці суми виглядають невеликими. Однак дослідження показують, що більшість людей звертаються до медиків лише час від часу, лікуючись самотужки. Та навіть якщо і звертаються: ліки на амбулаторному лікуванні кожен з нас купує з власної кишені, харчується вдома, а комунальні послуги лікарні у даному випадку взагалі не використовує.

Можливо, кошти витрачаються на стаціонарних хворих? Таких, за даними медичних закладів, у 2013 році було 16% від всіх полтавців. Це 47 580 осіб, які довготривалий час (від тижня до кільканадцяти місяців) перебувають у лікарнях. Зрозуміло, що харчування, медичні засоби і комунальні послуги торкаються саме стаціонарних хворих. Поглянемо на цифри. Медикаменти обходяться 116,83 грн., лікарняна кухня – у 31,82 грн., оплата комунальних послуг – 335,46 грн.

Але практика показує, що ліки зазвичай доводиться купувати самому, подеколи у більшій кількості, ніж того потребує ситуація, найчастіше – у аптеках, що знаходяться у самій лікарні, а харчуватися тим, що приносять рідні.

Інші дані, отримані з полтавських медичних закладів, теж здивували нас. Виявляється, у реєстрі лікарень вказано, що упродовж року до них на амбулаторне лікування зверталися 3 262 818 разів, тобто кожен мешканець Полтави приходив до лікаря в середньому 11,5 разів! Як часто ви були у лікарні минулого року у зв’язку з хворобою?

Щоб дізнатися про фінансування полтавських міських лікарень з бюджету за 2013 рік, ми надіслали запити до них.

Дані, які ми отримали, приводять нас до двох висновків. По-перше, управлінцям галузі охорони здоров’я та керівництву лікарень варто раціонально використовувати кошти з бюджету, щоб галузь охорони здоров’я розвивалася. По-друге, очевидно, що старі методи розрахунку звернень зараз можуть втрачати актуальність, а отже необхідно переглянути методи, за якими підраховується кількість звернень населення та лікування у амбулаторії, адже саме з цієї інформації видно середній рівень стану здоров’я полтавців.

Катя Кролевська, «Інститут аналітики і адвокації»

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter