У Полтаві ходили колядувати зі справжнім вертепом

Народні новини
9 січня 2015 о 09:411270 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві ходили колядувати зі справжнім вертепом
Парафіяни греко-католицької громади Пресвятої Трійці святкують Різдво не лише на Літургії у Церкві.

У Полтаві ходили колядувати зі справжнім вертепом

Традиційно ось уже четвертий рік вони збираються 7 січня з вертепом і відвідують полтавські помешкання, щоб принести святковий настрій багатьом людям.

Більша частина родин також відносяться до греко-католиків, однак цього року завітали і до інших конфесій, а також просто до знайомих полтавців. Такий вертеп — це синтез традицій Західної та Східної України. У гурті зазвичай присутні і діти, і дорослі, навіть старші люди. Носять з собою одну-дві зірки. Попри те що вертеп не має конкретного сценарію, у ньому є певні абстрактні ролі — пастушки, ангели, звіздарі.

Цьогоріч у перехідній виставі брало участь аж п’ятеро дітей (що досить багато на таку морозну погоду) і десятеро дорослих. Тривали відвідини вертепу сім годин, а пересувалися його учасники кількома автомобілями.

Усі минулі роки виручені кошти ішли на корисні для суспільства справи: для потребуючих, на сиротинець у Кобеляцькому районі. Тепер колядники знову підтримали цю традицію, тому усе, що вони отримали упродовж коляди, також піде на благодійність.

Олена Мельник

До теми – Полтавці колядували у кав’ярнях і громадському транспорті

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter