З цією претензією 26 січня вони прийшли прямо у офіс ОДТРК «Лтава» для розмови з Євгеном Лопушинським, генеральним директором.
Рівно о 12 годині біля дверей телерадіокомпанії зібралися 10 представників ГО. Знявши шапки, завмерли на хвилину в скорботі за жертвами російської агресії у Маріуполі та й пішли з вимогами до гендиректора «Лтави».
У кімнаті перемовин їх чекав Євген Лопушинський, генеральний директор і Борис Лозовський, головний продюсер телерадіокомпанії. Розмова тривала трохи більше години, подекуди – на підвищених тонах.
Серед головних претензій, які висунули представники громадського об’єднання:
– Події полтавського майдану взагалі не висвітлюються у ефірі телерадіокомпанії або висвітлюються непатріотично, мало, у негативному світлі;
– Чому у ефірі «Лтави» і досі (станом на 26 січня) не з’явився сюжет з приводу акту вандалізму на меморіалі Небесної сотні який стався ще 25 січня;
– Чому у сюжетах «Лтави» мало висвітлюється робота депутатських комісій;
– Нефаховість журналістів під час роботи над матеріалом;
– Активістів полтавського майдану не запрошують у ефіри телепередач;
– Необхідність створення програми «Майдан інформує», де б активісти могли інформувати про роботу віче.
На питання активістів Євген Лопушинський зауважив, що питання по фаховості журналістів у нього також є, закиди про відсутність патріотизму категорично відкинув, заявивши, що комусь вигідно запускати дезінформацію. Борис Лозовський апелював до відвідувачів тим, що багато нововведень на «Лтаві» таки є, а якби активісти усіх громадських організацій вимагали собі часу в ефірі, то не вистачило б і року, щоб їх побажання виконати.
Також генеральний директор запропонував активістам виступати на сесіях обласної ради, які «Лтава» транслює по каналу Youtube повністю та визначити поміж себе відповідального за зв’язки з пресою. Адже часто, за словами генерального директора, інформація про заходи майданівців до нього доходить з різних джерел, які часто суперечать одне-одному, що призводить до плутанини у інформатизації полтавців. Зауважив також, що ОДТРК «Лтава» є не суспільним, а саме державним мовленням, отже має зобов’язання по висвітленню діяльність органів місцевого самоврядування і органів державної влади. Щодо сюжету про вандалізм, сказав, що у неділлю, коли трапилася подія, у сітці передач просто не було випуску новин, лише підсумковий випуск по подіях тижня, тому про цю новину розповіли полтавцям на день пізніше.
Врешті-решт, після тривалих дискусій, активісти домовилися, що обговорять кандидатуру прес-секретаря, який співпрацюватиме з телерадіокомпанією від імені ГО «Громадський майдан Полтавщини» та формат, у якому вони планують висвітлювати свою діяльність і знову прийдуть на розмову до пана Лопушинського.
Сам генеральний директор вважає, що ситуацію нагнітають штучно.
– Для мене несподіванкою стало те, що питання «Лтави» виникло саме зараз. Представники ГО «Громадський майдан Полтавщина» незадоволені тим, що їх роботу мало висвітлюють у ефірі. Але багато з обвинувачень ідуть від того, що люди елементарно не вмикають «Лтаву»! Ми постійно даємо на правах соціальної реклами – тобто, абсолютно безкоштовно – інформацію про потреби армії або акції на зразок «Я – Волноваха». Це наша добра воля. А невдоволення виникає бо комусь це вигідно. Можливо, усередині колективу телерадіокомпанії хтось підігріває ці речі, адже я нещодавно почав запроваджувати рішучі дії у плані кадрової політики.