В ньому закликає створити умови максимального сприяння нормалізації ситуації стосовно припинення перешкоджання діяльності промислових підприємств працюючих в даній місцевості, та зокрема, «Регал Петролеум», оскільки такі компанії не лише формують економічне підґрунтя для процвітання місцевості, а й завдяки своїй діяльності підвищують добробут та допомагають вирішувати соціальні проблеми району.
Нагадаємо, мешканці Мехедівки, Лохвицького району «живим» пересуванням по дорозі не давали проїхати важковаговикам до родовищ видобутку газу, вимагаючи від підприємців полагодити дорогу.
За свідченням «РПКЛ» на справді, мали місце й інші, відверто хуліганські дії: кількаразове блокування проїзду та жбурляння каміння у технологічний транспорт.
Обурює те, що дії блокувальників зараз спрямовані проти конкретної компанії, а маніпулювання їх свідомістю затьмарює розуміння того, що у подібний спосіб проблема не може бути вирішена бо виходить за межі її компетенції, оскільки стосується комплексного фінансування цілої галузі, а саме - сфери дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами.
Протягом вже багатьох років «РПКЛ» доводить розуміння нагальних питань місцевості та бере посильну участь в їх вирішенні. Компанія цінує створені, та до недавніх пір дійові, умови сприяння її діяльності на місцевому рівні, що доводить усвідомлення населенням та очільниками району стратегічної функції підприємства для України у забезпеченні енергоносіями, що особливо актуально у сьогоденні.
У відповідь, підприємство сподівається на розуміння, взаємне толерантне ставлення та адекватність зустрічних дій суспільства.
Однак нажаль, змушено констатувати наявність провокацій. Хтось підбурює містян до неправомірних дій, користуючись їх гострим сприйняттям проблеми, що утворювалась роками, та не роз’яснюючи наслідки. Водночас наслідки можуть бути драматичними. Відповідальність перед законом відходить на другий план, коли йдеться про загрози порушення технологічних процесів, аварійної зупинки виробництва та виникнення інших техногенних небезпек. Також слід пам’ятати, що більшість працівників підприємства – місцеві мешканці, які завдяки сумлінній праці в компанії годують свої родини, але через вказані загрози підпадають під ризик втратити роботу.
Подібний спосіб чи то протесту чи то вимагання мабуть дійсно є дійовим методом перешкоджання діяльності підприємств, які забезпечують район, область та країну енергоресурсами, агро- та іншою продукцією, однак не здатний вирішити власне проблему, бо її рішення знаходиться в компетенції державних органів, у т.ч. місцевої влади.
Отже «напругу» між населенням та підприємством зумовив стан доріг загального призначення.
Навряд чи нафтогазову компанію можна звинувачувати у відсутності доріг, чи їх неналежний стан, який ймовірно виник через недотримання технологій їх будівництва та не здатність витримувати належні навантаження. Тим більше, що існує спеціалізована державна організація, яка опікується цією сферою діяльності – «Державне агентство автомобільних доріг України» (Укравтодор). Очевидно, саме там слід шукати розв’язання проблеми.
Усвідомлюючи, що проблема має вирішуватися шляхом подолання причин, а не наслідків, навряд чи можна сподіватися, що ямковий ремонт (якого вірогідно й вимагають блокувальники) – є оптимальним рішенням: якість доріг істотно не покращиться, а «напруга» стосовно руху вантажного автотранспорту не зникне. Оптимальним рішенням виглядає «розвантаження» магістралі, що пролягає крізь населені пункти, шляхом будівництва об’їзної навколо м.Лохвиця.
«РПКЛ» пропонує, і частково втілює, варіант вирішення проблеми, що стала причиною локального непорозуміння, завдяки реалізації своєї давньої ініціативи щодо будівництва об’їзної дороги. Обговорення цього проекту триває близько 4 років, і поки що результат не виглядає обнадійливо.
Однак «РПКЛ» прийняло рішення очолити цей процес і вже самостійно уклало відповідні договори та частково сплатило послуги з проектування об’їзної. Більш того, на частині майбутньої дороги довжиною 2,4 км вже покращено ґрунтове покриття, шляхом укладання дорожніх плит, коштом «РПКЛ».
«РПКЛ» чи не єдина приватна нафтогазова компанія, серед користувачів дорогою в цій місцевості, яка зареєстрована у Лохвицькому районі та є одним з найбільших платників податків в районі. Більша частина податків та зборів справно спрямовується до бюджету району і повинні використовуватися на забезпечення його потреб. До відома: за 2012 р. компанія сплатила до бюджетів різного рівня понад 75,5 млн. грн. податків та зборів, а у 2013 р. платежі сягнули 83 млн. грн., з яких понад 60 и 70 млн. грн. відповідно, – було направлено безпосередньо до місцевого бюджету Лохвицького району.
Вірогідно раціональне розподілення та цільове спрямування бюджетних коштів і благодійних внесків із залученням безпосередніх «споживачів» (сільради, школи, лікарні) поступово могло б вирішити всі проблеми району.
Нажаль, компанія самотужки не здатна подолати всі проблеми району, і зокрема будівництво автодороги. Більш того, пошук оптимальних варіантів її вирішення породжує появу багатьох відкритих, і відверто проблемних, питань: починаючи з проведення громадських слухань в населених пунктах, крізь які проходитиме об’їзна дорога, та закінчуючи підтвердженням участі інших компаній, що працюють в регіоні, з розподілом участі кожної з них в залежності від вантажопотоку.
Ми завжди відкриті до діалогу, раціональних пропозицій і конструктивних рішень.
Просимо у громадськості розуміння, допомоги та підтримки. З свого боку і надалі докладатимемо максимум зусиль не для локалізації проблеми, а за для комплексного її вирішення.