Колишні високопосадовці оборонного відомства, внаслідок неодноразової необґрунтованої зміни комплектації у період з 21.03.2014 по 30.05.2014, організовували і здійснили закупівлю полегшених бронежилетів двох типів: без захисту шиї («Корсар 4») та без захисту шиї та паху («Корсар М3-1-4») у кількості 17 080 одиниць загальною вартістю понад 71 млн гривень, – йдеться у повідомленні прес-служби Генпрокуратури України.
Більше того, при прийнятті виготовлених бронежилетів заявленого 4-го класу захисту, вони на відповідність чинним національним стандартам захисту людини від ураження вогнепальною, холодною зброєю та уламками ручної гранати належним чином не перевірялись. А випробування, проведені за дорученням Адміністрації Президента України у липні 2014, рівень заявлених тактико-технічних характеристик не підтвердили. Усі комплекти бронежилетів отримали наскрізне пробиття.
В результаті з 31.05.2014 по 01.08.2014 щонайменше 67 військовослужбовців Збройних Сил України, не маючи повноцінного захисту, отримали поранення шиї та ділянки паху, в тому числі смертельні.
За даними фактами 8 серпня до ЄРДР внесено відомості про наявність у діях службових осіб Міністерства оборони України ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 425 КК України (недбале ставлення до військової служби).
Також внесено відомості щодо наявності в діях посадових осіб відділу випробувань державного науково-дослідного інституту Міністерства внутрішніх справ України, які безпосередньо склали висновок на відповідність виготовлених бронежилетів існуючим стандартам, ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 (службова недбалість).
До теми - Відомо, скільки щодня в зону АТО відправляють амуніції