Священик з Полтави несе капеланську службу в зоні АТО

Новини
Надія Труш27 серпня 2014 о 10:221775 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Священик з Полтави несе капеланську службу в зоні АТО
Греко-католицький священик з Полтави несе капеланську службу в зоні АТО.

24 серпня військовий капелан отець Максим Кролевський відвідав одну з військових бригад, що здійснює службу в зоні АТО, повідомляє прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ Полтави.

Греко-католицький священик з Полтави несе капеланську службу в зоні АТООтець Максим Кролевський у зоні АТО. Фото надане прес-службою парафії Пресвятої Трійці УГКЦ м. Полтави

– Життя направду є великою цінністю, – сказав у своєму звернені отець Максим, – але ще більшою цінністю є свобода, до якої покликаний кожен із нас. Навіщо таке життя, у якому людина не має свободи та у якому принижується гідність людської особи? Пам'ятайте про те, що зло не може тривати вічно, бо добро завжди переможе будь-яке зло. Майте тверду віру в те, що добро в скорому часі переможе, війна закінчиться, а всі ми повернемося до своїх домівок, до своїх родин. І настане момент, той унікальний час, коли всі ми будемо пишатися тою країною в якій ми живемо, про яку мріяли усі попередні покоління.

Наразі отець Максим буде продовжувати нести капеланську службу у зоні АТО.

Полтавський священик не єдиний представник церков, що допомагає словом і порадою українським військовим. За даними Всеукраїнських ЗМІ, у зоні АТО за останній місяць постійно перебуває до десятка священиків. Якщо раніше слово «капелан» здавалось більшості українців чимось далеким, про них читали здебільшого у книжках, то тепер це слово ввійшло у реальність українців.

Довідково: капелани – це військові священики, які поруч з бійцями у будь-який час, в польових умовах та під свистом куль. Зону АТО відвідують священники з різних міст України.

Кількість священиків в зоні АТО і їхнє схвалення солдатами навіть породжує ідею створення централізованого капеланства в українській армії, за даними Всеукраїнських ЗМІ. Такий інститут існував ще до Другої світової війни. Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій протягом останніх років неодноразово наголошувала на необхідності “запровадити інститут військового капеланства (душпастирства) в Збройних Силах України та інших військових формуваннях”. Ідея знайшла відгук: У Волинській православній богословській академії відкриють військову кафедру. Ідея створення військової кафедри перебуває в процесі розробки, але вже підготовлено приміщення, стенди.

Також читайте

Українська греко-католицька церква продовжує молитися за мир в Україні

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter