Нагадаємо, енергетики повідомляють про те, що в час пік українцям можуть вимикати світло у зв’язку з виникненням дефіциту потужностей в об’єднаній енергосистемі України. Наголошують, що швидше за все світло вимикатимуть у так званий «час пік» – з 9.00 до 11.00 і з 20.00 до 22.00. Кожна область отримає свої ліміти споживання, тому період перебування без світла різнитиметься. У минулому номері ми писали про загальну картину з електроенергією, яка склалася в Україні, нині – про особливості вимикання електроенергії на Полтавщині розповіли в ПАТ «Полтаваобленерго».
– Світло вимикатимуть лише побутовим споживачам, тобто населенню, промислові підприємства уникнуть цього, – повідомили у прес-службі «Полтаваобленерго».
Ліміт споживання світла на жовтень ще не відомий
Щодо лімітів споживання, то вони встановлюються щороку і різняться залежно від пори року.
– Міненерго України доводить ліміти споживання електроенергії до кожної енергопостачальної компанії щомісяця. Він поділений на тижні і збільшується з приходом холодної пори року. Ось, наприклад, ліміт на вересень за тижнями: 1 тиждень – 542 Мвт, 2 тиждень – 550 Мвт, 3 – 558 Мвт, 4 тиждень – 570 Мвт. Наразі ліміт зменшений на 20%, – пояснює Ірина Бабенко, керівник відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ ПАТ «Полтаваобленерго». – Який ліміт буде у жовтні, не відомо, бо Міненерго ще не надавало його нам.
Саме від встановленого Міністерством енергетики та вугільної промисловості ліміту і залежатиме, вимикатимуть в області світло чи ні.
Хоча нині в Україні немає дефіциту електроенергії, проте подавати її до конкретного споживача день у день все важче, адже на Сході триває війна, багато донбаських шахт захоплені бойовиками. Між тим, саме вони постачають вугілля для роботи теплоелектростанцій. У нашій області переважає саме це джерело електроенергії.
– Хоча так однозначно на це питання відповісти не можна, – коментують у прес-службі. – Електричні мережі працюють в транзитному режимі, й споживачі Полтавської області живляться як від підстанцій держпідприємства НЕК «Укренерго» – це Полтава, Миргород, Кременчук, так і від електростанцій, а саме – Кременчуцької ТЕС (ПАТ «Полтаваобленерго») та Кременчуцької ГЕС (ПАТ «Укргідроенерго»). Співвідношення ніхто не рахував.
Електроенергії більше споживають промислові підприємства, аніж населення
До слова, залишків електроенергії в області немає.
Споживачі ПАТ «Полтаваобленерго» використовують електроенергію у такому співвідношенні: 80% – це підприємства, 20% – населення. Сказати конкретну цифру дуже важко, оскільки щохвилини обсяги змінюються, тому відслідкувати її неможливо.
Ольга Правденко